Kurumsal Üye Şirketler

İlgili Yazılar

3 Yorumlar

 1. 1

  İsmail KÜÇÜKGÜMÜLCİNA

  Sn. Can Kantar bey,
  Sigorta sektörünün hizmet kalitesi başlıklı yazınızdaki tespitiniz den dolayı kutlarım.
  Maalesef ki, güven unsurlu böyle bir sorun var.
  Yine maalesef ki pek çok kişi bu sorunu konuşmak veya dillendirmek dahi istemiyor.
  Tahminim, bu sorunun sebeplerini, muhataplarının bildiğini sanıyorum.
  Medeni cesaretlerini gösterip nedenleri ve çözümleri konuşulur ve de çözümler uygulamaya geçerse iade i itibar en kısa sürede gerçekleşecektir….
  Saygılarımla

  Yanıt
 2. 2

  Kenan BAŞ

  Sigorta sektörünün itibarını yeniden kazanması için bankasürans kaynaklı satışların (sadece hedef odaklı) ya bitirilmesi ya da ağır şartlarla kontrol altına alınması gerekiyor öncelikle.Acentelerin sürekli eğitimlerle desteklenmesi ve satış baskısının kaldırılması ikinci seçenek olabilir.Böylelikle sadece para kazanmak hedef tutturmak için değil sigortacı olarak insanların hayatına dokunmak, kötü gün dostu olmak için sigortacılık yaptığımızda itibarımızda yerine gelecek para da beraberinde gelecektir.

  Yanıt
 3. 3

  selçuk yıldırım

  Can bey merhaba,
  Sektöre ilişkin sizi ilgi ile izliyorum,teşekkürler. Sektörün hizmet kalitesi ile ilgili bir yaşanmışlığı paylaşmak istedim. Dün bir müşterim aracı ile servise gidiyor, sorunu vites kutusu. Servis bakıyor ve bu arizanın önceden tamir gören hasarla ilgili olduğunu söyleyerek aracını önceki yaptırdığı yere götürmesini ve çekici ile götürülmesinin uygun olacağını söylüyorlar. Bunun üzerine müşteri bizi arıyor çekici istiyor, bizde yol yardımı arayıp yönlendiriyoruz. Sonuç; Yol yardım müşteriye bizim görevimiz en yakın yetkili servise çekmek, sizde serviste siniz, size hizmet veremeyiz. Müşteri; kendi isteği ile servisten ayrılmak istemediğini, bu servisin kendisine hizmet veremediğini, hizmet alabileceği servise gitmek isteğini beyan ediyor ama sorun çözülemiyor. Bizim aldığımız talimat böyle kusura bakmayın deniliyor.
  Müşteri memnuniyetini nerede arayacağız.
  Saygılarımla.
  Selçuk yıldırım

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SIGORTAMEDYA Yayıncılık A.Ş. - Copyright © 2015 Sigortamedya Yayın Grubu. | Powered by
İnternet portalımızda yer alan tüm haber metini, resim ve benzeri içeriğin hakları Sigortamedya Yayıncılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda, kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.