Kurumsal Üye Şirketler

İlgili Yazılar

4 Yorum

 1. 1

  halet güçlü güçlü sigorta ve aracılık hizmetleri

  Biz sigortacılar hizmet sektörüyüz.İnsanların can yelegiyiz.Ama bu poliçeyi sigortaları şirketler riskli gördügü için yapmıyorlar.Arada biz kalıyoruz.Müşteri ile birebir sıkıntı yaşıyoruz.Derdimize derman bulamıyoruz.Poliçe üretimi yapamadıgımızdan dolayı yüzlerce sigortacı esnafımız perişan hale gelmiştir.

  Yanıt
 2. 2

  Ali Recai ERTEM

  SIRADAN BİR ŞİRKETİN, SIRADAN BİR ACENTESİ, SIRADAN BİR İŞMİŞ GİBİ BASİT BİR ŞEKİLDE TRAFİK POLİÇESİ DÜZENLEYEMEDİKTEN SONRA BU İŞ OLMADI VE RAYINA OTURMADI DEMEKTİR..

  Yanıt
 3. 3

  Can TOPRAKCI

  Arkadaşın söylediği yetersiz kalmış perişan halde. Şu an düşen komisyonlarla kaç acente kaç personel çıkarttı işten kaç acente kalkan kart taksitleri yüzünden bankalarla kötü duruma düştü. Bunları konuşmak lazım kaç acente bu yıl sonunda bu sistem düzelmezse mart ayına kadar kapanacak bunlara bakmak lazım. Merak ettiğim konu şu şu anda STK larımız acenteler bu durumda iken ne iş yapıyorlar?? Acenteleri bu duruma düşüren brokrosiye teşekkür mektubu yazmanın dışında neymiş acente poliçe üretemiyormuş düşük komisyonla çalıştırılmak zorunda bırakılıyormuş. İstanbul acentelerinin sorunlarını dert edinmiş bizim STK larımız. Ya bizim gibi ilçelerde çalışan acenteler. ????

  Yanıt
 4. 4

  Selma ERDURAN Hanımeli Sigorta Aracılık Hizmetleri

  Sigortacılık; dışardan çok cazip, içine girildiği zaman da ciddi anlamda çalışma, özveri ve rekabet edebilme gücü isteyen bir iş kolu. Bir çok sektörden çok daha zorlu bir sektör zaten başlı başına. Biz acenteler olarak son süreçte yaşadığımız bu geçişlerden çok etkilendik ve artık yorgun savaşçılar gibiyiz. Gün geçmiyor ki yeni bir uygulama yürürlüğe girmesin. Şİmdilerde de en son icadımız araç ruhsatlarını “Noterler tahsis edecek” şeklindedir. Noterler araç ruhsatlarını tahsis ederken Noter sigortası kesilmeden mi araca Ruhsat tahsis edecek acaba yoksa biz acenteler top yekün noterin etrafına mı taşınalım .
  Arkadaşlar;13 yıldır bu işi yapıyorum. Kanun der ki :”Sigorta Acenteleri başka iş yapamaz. “Ben bunca yıldan sonra tekrar hangi işe 13 yıl emek harcayıp, baştan başlayabilirim. Zaten sistemdeki bu hareketlilik bu iniş çıkışlar, bu ani icraat işleyiş değişiklikleri epey yordu biz acenteleri.Komisyon konusu da ayrı bir gündem maddesi zaten.Bu komisyonlarla biz işletme giderlerimizi karşılayamıyoruz bırakın geçinmeyi. Sözün özü ;bu kararın tekrar gözden geçirilip biz acenteleri de gözeterek düzenlenmesi gerektiğini düşünüyorum.

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SIGORTAMEDYA Yayıncılık A.Ş. - Copyright © 2015 Sigortamedya Yayın Grubu. | Powered by
İnternet portalımızda yer alan tüm haber metini, resim ve benzeri içeriğin hakları Sigortamedya Yayıncılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda, kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.