Kurumsal Üye Şirketler

İlgili Yazılar

9 Yorumlar

 1. 1

  Murat

  Acente olarak seviniyorum fiyatlar sabitlendiği için başka şirketten poliçe üretimi yapacağıma kendi sirketimden yapabiliyorum sistemlerde sıkıntı olabilir ama düzelecek herarde bu bazı büyük acentelerin hoşuna gitmedi gitmez tabi şimdiye kadar sektörün kanını emen büyük acentelerin sonu geldiği için şuanda travma geçiriyorlar hiçde umrumuzda değil keçilerin cinlerin incileri döküldü aküleri bitti !

  Yanıt
  1. 1.1

   AHMET ZEREN

   Kendi şirketinizden poliçe kesebiliyorsanız iyi tabii Benim gibi bir çok acente halen kesemiyoruz.

   Yanıt
 2. 2

  Acente küçük

  Küçük acenteler,
  1 piyasadan trafik poliçesi kestirmeyip ona buna komisyon kaptırmadığına seviniyor.
  2 müşterisine fiyat bulacağım diye göbeği çatlamıyor.
  3 dahası müşterisinin gözünde imajını koruyabiliyor.

  Yanıt
  1. 2.1

   BÜLENT TÜMER

   1-HANGİ KOMİSYON
   2-BU SEFERDE KOMİSYONDAN İNİYORLAR
   3-İMAJMI KALDI

   SEVGİLİ MESLEKTAŞIM BİZ BİR OLMADIĞIMIZ SÜRECE,ALINAN KARALARIN İÇİNDE OLMADIĞIMIZ TAKTİRDE BUNDAN İYİSİ ANCAK ŞAMDA TATLI OLUR

   Yanıt
 3. 3

  mehmet emin

  Merhaba,

  Bunu nasıl yerebılıyorsunuz anlamıyorum, trafık komısyonları % 10 uzerınde mı sanıyordunuz, eğer böyle düşünüyorsanız çoğu şeyden haberiniz yok demektır, bilerek yazmıyorsanız bu kez de yanlısınız demektır.

  İyi çalışmalar dilerim.

  Yanıt
 4. 4

  osman

  BEYLER BIRAKIN KOMİSYON KAYBINI SİGORTA ŞİRKETLERİ ACENTELERİ TEHDİT EDİYOR TRAFİK KESMEYİN DİYE 30 YILLIK ACENTEYİM BÖYLE BİR REZİLLİK GÖRMEDİM ELİNİZE BİR RUHSAT ALIN DEĞİŞİK SİGORTA ŞİRKETLERİNİN ACENTELERİNE GİDİN BİR TRAFİK POLİÇESİ KESDİRMEYE KALKIN BAKIN ACENTELER NE DURUMDA BİZ KARDAN VAZGEÇTİK MÜŞTERİMİZİ ELİMİZDE TUTAMIYORUZ İŞİ BİLMEYEN İNSANLAR BU SEKTÖRDE YÖNETİCİ OLURSA OLACAĞI BU

  Yanıt
 5. 5

  Can TOPRAKCI

  bu komite benim komitem değil benim adıma teşekkür etmiyorlar ki, sakın etmesinler. Biz gibi 1 yada 2 acentelikle iş yapmaya çalışan küçük acenteler neredeyse yalvararak motor traktör kamyon otobüs poliçesi yapabiliyorken parayı zaten kaybettik bari müşterimizi elimizde tutmak için beynimizi her gün kaynatıyorken bu arkadaşlar teşekkür ediyorsa muhtemelen bu ülkenin acenteleri için teşekkür etmemişlerdir hazineye. Ya da Nasrettin hoca misali köylerine 2 fil istemişlerdir.

  Yanıt
 6. 6

  Levent ERGUN

  Düşüncelere katılmamak mümkün değil ama;
  1. An itibarıyla poliçe bulamayanın olmadığı bilgisi pek doğru değil. Sigorta şirketlerinin hala standart poliçe düzenlemekten kaçındığını ve ancak paket poliçe kesilmesine imkan sağladıklarını belirtmekte yarar var.
  2. Ekranı açık 1-2 sigorta şirketinin pazar payında çok önemli artışlar olduğu görülüyor. Özellikle kamu şirketi konumunda olan bir şirketimizin mecburen sistemini açık tuttuğu beyanları var. Özel şirketin ise, uzun zamandır trafik ağırlıklı çalıştığı ve sıcak para girişine ihtiyacı olduğu bilinmektedir.
  3. Şayet zarar tahminleri doğru ise, poliçe kesmeye devam eden iki şirketi bekleyen akibet nedir?
  4. Acente komisyonları anlatıldığından çok daha dramatik düşüş ifade ediyor. 150TL komisyon alınan poliçeden 40TL komisyona düşülmüştür. Burada, acente komisyonlarından öte, poliçe düzenleyen şirket bulunamamaktadır. Mevcut poliçe düzenleyen şirketlerin de trafik sigortasında istekli olmadıkları ve yeni acentelik tesisinden kaçındıkları görülmektedir.
  5. Bahsettiğini acente komitesi için söylenecek tek söz, Allah ıslah eylesin’dir.
  6. Şirketlerin beyanlarından ve mevcut aksiyonlarından anlaşıldığı kadarıyla, dağıtım kanalı yerine doğrudan satış öne çıkmaktadır. Böyle olacağına dair, başta Can Kantar’ın uyarıları dahil tüm uyarılara olumsuz tepkiler gelmişse de, gelinen nokta uyarıların doğruluğunu ortaya koymaktadır.
  7. Bu duruma gelinmesine neden olan başta acente komitesi olmak üzere, tüm sorumlulara kına yakmalarını tavsiye ediyoruz.

  Yanıt
 7. 7

  H.Arif Atalay

  Kış uykusuna yatanlardan hangi eylem ve söylem
  beklenebilir ki.

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SIGORTAMEDYA Yayıncılık A.Ş. - Copyright © 2015 Sigortamedya Yayın Grubu. | Powered by
İnternet portalımızda yer alan tüm haber metini, resim ve benzeri içeriğin hakları Sigortamedya Yayıncılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda, kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.