Kurumsal Üye Şirketler

İlgili Yazılar

4 Yorum

 1. 1

  Mesut Cemil BOYNER

  SİGORTACILIKTA GÜVEN UNSURU,TİCARET ve İŞ AHLAKINI YÖNETİCİLER BOZDUKÇA, A) SİGORTA POLİÇESİ SATIN ALAN KİŞİLERİN ZATEN EKSİ 69,7 % OLAN SİGORTACIYA GÜVENİ DAHA DA DÜŞÜYOR.
  B) ACENTALARI YÖNETENLER GÜNLÜK İCRAAT PEŞİNDE OLDUKLARINDAN,TEMSİL ETTİKLERİ İŞ KOLU DEVAMLI KAN KAYBEDİYOR..ACENTA HASAR SÜRECİNDEN UZAKLAŞTIRILIYOR..
  C) SİGORTACI HİZMETLERİNİ DİJİTAL HALE GETİRME ORANINI ARTTIRDIKÇA, HASAR TESPİTİNDE SİGORTA EKSPERİNİ DIŞLADIKÇA DEVAMLI SURETTE HASAR MALİYETLERİNİ DÜŞÜRMEYE ÇALIŞTIĞINI ZANNEDİP…MAALESEF HASAR MALİYETLERİ ARTTIĞI GİBİ,.MÜŞTERİYE DOKUNMADIĞI İÇİN BÜNYEDE PAYDAŞLARININ ÇETELEŞİP BÜYÜK SUİSTİMAL YAPMALARINA GÖZ YUMULUYOR…
  C) SİGORTA ŞİRKETLERİNİN HASAR BÖLÜMLERİ GENEL OLARAK HİÇ İYİ YÖNETİLMEDİĞİ İÇİN,DEVAMLI SAHADA SIKINTILAR ORTAYA ÇIKIYOR…
  D) SİGORTA EKSPERLERİNİ YÖNETENLER DE ,KENDİ BÜNYELERİNDE MENFAAT GURUBU TEŞKİL ETTİKLERİ İÇİN, GENEL MANA DA SAYGINLIKLARINI TAMAMEN YİTİRMİŞ DURUMDALAR.
  E) HAZİNE MÜŞTEŞARLIĞI SİGORTACILIK BÖLÜMÜ İSE, 2007 YILINDAN BERİ AYNI KADRO İLE SİSTEMİ YÖNETEMEDİĞİ VE 2015 YILINDAN İTİBAREN RESMİ GAZETE YAYIMLANAN BÜTÜN GENELGE,TEBLİĞİ ve GENEL ŞARTLARIN SİGORTA EKSPERLERİ İŞVEREN SENDİKASI ve GENEL BAŞKANI TARAFINDAN DANIŞTAY’DA AÇILAN DAVALARI BİR BİR KAYBEDİLMESİ İLE KAMU OYUNDA İTİBAR KAYBINA UĞRAMASI İLE, SİGORTACILIK SİSTEMİ TAMAMEN ÇÖKMESİNE YOL AÇILDI..
  F) SİSTEMDE YÖNETİCİ KONUMUNDA OLAN KAMU DAHİL BÜTÜN YÖNETİCİLER ve BUNLARIN ZİHNİYETİ ORTADAN KALKMADIKÇA TÜRKİYE DE SİGORTA SEKTÖRÜ GELİŞEMEZ ve GELİŞTİRİLEMEZ.

  Yanıt
 2. 2

  Mesut Cemil BOYNER

  TÜRKİYE’DE HAZİNE MÜSTEŞARLIĞI SİGORTA SEKTÖRÜNÜ TAM ve TARAFSIZ OLARAK YÖNETEMEDİĞİ ORTADA İKEN, HALA İKTİDARIN BU KADRODA ve HAZİNE İSRARCI OLMASI SEÇİMLERE DE TESİR ETMEYE BAŞLADI…EN SON YAPILAN ANAYASA HALK OYLAMASINDA SEÇMENİN AK PARTİ İKTİDARININ SİGORTA SEKTÖRÜNE EHEMMİYET VERMEMESİ YÜZÜNDEN 2 İLA 3 PUAN TUTARINDA OYDAN MAHRUM EDEREK ŞİMDİLİK S A R I KARTININ GÖSTERDİ…BUNU SİGORTACILIK GENEL MÜDÜRÜ VEKİLİ SAYIN ,DR NEDRET ŞERİF ÇAKIRSOY’A VE MYK EKONOMİDEN SORUMLU GEN. BŞK YRD. SAYIN, CEVDAT YILMAZ’A DA SİGORTA EKSPERLERİ İŞVEREN SENDİKASI GENEL BAŞKAN’I OLARAK BİZATİHİ YÜZ YÜZE GÖRÜŞMELERDE İFADE ETTİM….BİZE GÖRE TÜRKİYE’DE SİGORTA SEKTÖR YÖNETİMİ…ESKİDEN OLDUĞU GİBİ GÜMRÜK ve TİCARET BAKANLIĞINA MUTLAKA DEVREDİLMELİ….ÇÜNKÜ 2007 YILINDAN BERİ AYNI KADRO İLE BU İŞ YÜRÜMÜYOR ve ACENTALAR,HASAR ONARIM SEKTÖRÜ,SİGORTALI İLE SİGORTA’DAN MENFAAT TEMİN EDEN İLE GÜVENCE HESABI, SBM, TAHKİM KOMİSYONU,DENETLEME ve SİGORTACILAR DEVAMLI ÇATIŞMA HALİNDE.

  Yanıt
 3. 3

  Asım

  Acenteler olarak parayı koyacak yer bulamıyoruz:)

  Dolayısıyla, acentenin kasabı işe devam etsin. Komisyonlarımız daha da azalsın. Bu kadar çok para azdırıyor birader.

  Acentenin kasabı gelmeden trafik ve kasko komisyonları %25’lere dayanmıştı.

  Kasabın bıçağı değince, %10’lara geriledi.

  %5 yeter diyenler kasabı desteklemeye devam etsinler…

  Yanıt
 4. 4

  BÜLENT TÜMER

  BİR OLMADAN HİÇ BİRŞEY OLUNMAYACAĞI AÇIKCA ORTADA ,BUGÜNE GELİNMESİNDEKİ SEBEPLERİ SIRALAMAKTAN ÇOĞU KİMSE YORULDU . SEKTÖR TEMSİLCİLERİ SEÇİLİRKEN ORTADA OLMAYANLARIN NETİCESİNDE GERÇEK AKTÖRLER ASLINDA MAĞDUR OLUYOR. BU NEDENLE SEKTÖR TEMSİLCİLERİNİ SEÇERKEN KATILIM YÜKSEK OLMASI İÇİN ÇABA GÖSTERMELİYİZ

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SIGORTAMEDYA Yayıncılık A.Ş. - Copyright © 2015 Sigortamedya Yayın Grubu. | Powered by
İnternet portalımızda yer alan tüm haber metini, resim ve benzeri içeriğin hakları Sigortamedya Yayıncılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda, kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.