Kurumsal Üye Şirketler

İlgili Yazılar

7 Yorum

 1. 1

  Yaşar Özen

  Havuz sisteminin nasıl çalışacağı, zaten bir çok açıdan zor süreçler yaşayan Acentelerin bu sistemde ki konumunun, haklarının ne olacağı tamamen belirsiz. Bu belirsizlikler durumunda da sistemin Acenteler açısından fayda ve zararlarını bilmek mümkün değil. Umarım yine yaptık/oldu yerine sistem detayları ile tartışmaya açılır, ardından karar verilir işleyişe..

  Yanıt
 2. 2

  Can TOPRAKCI

  Yapılan hiç bir hata doğru sonuç doğurmaz. Fiyatlara müdahale çok büyük bir hataydı, şimdi ise kurulacak sigorta havuzunda toplanan pirimler alınan hasarları karşılamadığında bu hasarlar ruhsatı olan sigorta şirketlerine eşit şekilde dağıtılacak. Yabancı yatırımcı kaçıyorlar diyorlar ya ondan sonra sıra ile sigorta şirketleri hazineye ruhsatlarını iade edecek! Ya sonra maliye bakanı kalan sağlar bize yeter diyecek ama satın alınan hizmet o kadar kötüleşecek ki o zamanda millet rezil olacak. bakalım bu kötü yönetim ve yalnış politikalar bizi nereye sürükleyecek benim nacizane tavsiyem bakan a teşekkür mektubu yazan bizim meslek kuruluşumuz istifa etmeli bakanımızın bu konudaki danışmanı kim onu öğrenmeli, ve onunla küçük yerlerde 2 3 sigoorta şirketinin acentesi olan küçük acenteler gezdirilmeli.

  Yanıt
  1. 2.1

   mehmet emin

   Düşüncelerinize katılmamak elde değil, ayrıca hasarsız sigortalılara 4.5.6. ve hatta 7. basamak bir çok sigortalıya ve araç türüne zaten poliçe kesemiyoruz. Sorun sadece hasarlı sigortalılar sorunu değil yani, buradan çıkan sonuç sanki sorunlu olanlar poliçe kestiremiyor hissiyati uyandırılıyor, ilk defa araç alıpda bir kaydı dahi olmayan bile kestiremiyor. Düzelmesini diliyoruz ama şu devirde zamanda kimse kimseye şu rakamlara poliçe kesebilirsiniz diyemez. Ama şirketlerde gerek acentelerin komisyonları ile çok oynuyordu ve neredeyse bedava çalıştıracak konuma gelmişlerdi, bence bu işin çözümü tavan fiyat uygulamasında ki tavanı biraz daha yüksek tutmaları ile sorun kalmazdı.

   Yanıt
 3. 3

  OSMAN

  Üç senedir dağdaki çobanı koysan sigortacılık genel müdürlüğünün başına bu işi çözerdi o zatlar eline bir araç ruhsatı alsında değişik sigorta şirketlerinin acentelerine gitsinler trafik sigortası kesdirmek istesinler marifetlerini görsünler bugün havuz derler yarın göl sistemi derler yazık yazık bunlara verilen aylıklara acıyorum

  Yanıt
 4. 4

  BÜLENT TÜMER

  acenteyi daha çok sonuç ilgilendirir,aşamaların hiç bir kısmında zaten yoktuk biz ekmeğimiz istiyoruz .bunun içinde güç olmalıyız gerisi safsata……………..

  Yanıt
 5. 5

  SETTAR KAYA

  Şaşıyorum şu Mehmet Şimşek’e.Adam İngiltere’de eğitim görmüş,kaç yıldan beri de devletin en önemli kurumlarının başında.Hala önüne gelen onu yanlış yönlendiriyor.Trafik sigortaları hakkında 2 yıl içinde 10 tane farklı açıklama yaptı.Hepsi de boş çıktı.Bu da aynı olacak.Her şirketin kendi politikası var.Biri diğerinin yanlışına neden ortak olsun?Hangi sektörde var bu dayatma?

  Yanıt
 6. 6

  süheyla karaca

  SÜHEYLA KARACA
  Bu güne kadar ne kadar yenilik yaptık dedilerse sonuç acenteye negatif döndü.Havuz sisteminden hiç umutlu değilim.Dimyat’a pirince giderken hep bulgurdan olduk.Başta sorumlu geçinenlerin şirketler %1komisyon verecekti bizim sayemizde %10 oldu böbürlenmelerini de anlamıyorum..

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SIGORTAMEDYA Yayıncılık A.Ş. - Copyright © 2015 Sigortamedya Yayın Grubu. | Powered by
İnternet portalımızda yer alan tüm haber metini, resim ve benzeri içeriğin hakları Sigortamedya Yayıncılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda, kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.