17 Ocak 2022, Pazartesi
spot_img

18 yaş altına özel BES ürünleri avantajlarla dolu

Bireysel Emeklilik Sistemi’nde son dönemde en önemli konu 18 yaş altı… ’18 yaş altı’nın sisteme girişini mümkün kılan düzenlemeyle birlikte emeklilik şirketleri arasında büyük bir rekabet başladı. 18 yaş altına ürün sunmak için adeta yarış halinde olan şirketlerin kimi giriş aidatı, kimi devletin verdiği yüzde 25’lik katkı payına ek katkı payı, kimi de yönetim gider kesintisi almıyor. Yeni dönemin herkesi cezbetmesi için de aylık katkı payları ise 100-150 TL olarak belirlendi. Bitmedi… Her ürünün bir de oyun terapisi, bebek koltuğu indirimi, doğum fotoğratçısı gibi cazip asistans içerikleri bulunuyor. İşte sıcağı sıcağına tasarlanan 18 yaş altının ihtiyaçlarına uygun cazip avantajlarla dolu ürünler…

Türkiye Hayat Emeklilik

Aylık katkı payı 150 TL’den başlıyor

Türkiye Hayat Emeklilik’in giriş aidatı ve yönetim gider kesintisi alınmayan 18 Yaş Altı BES ürünü kapsamında 150 TL’den başlayan aylık katkı payı tutarı ile çocuklarının geleceklerine yatırım yapılabilecek. Faizli ve faizsiz fon alternatiflerinin sunulduğu, yüzde 25 devlet katkısının sağlandığı sistem, aynı zamanda genç ve çocuklara tasarruf alışkanlığı da kazandıracak. Türkiye Hayat Emeklilik Genel Müdürü Atilla Benli, “Ürünümüz toplumun her kesimi tarafından ulaşılabilir ve avantajları yüksek bir ürün olma özelliğiyle öne çıkıyor” dedi.

Katılım Emeklilik

Giriş aidatı yok, yüzde 25 Katılım Emeklilik katkısı var

Katılım Emeklilik, “Erken BES” bireysel emeklilik planı hazırladı. Erken BES ürününde herkesi sisteme teşvik etmek için minimum katkı payı 100 TL olarak belirlendi. Şirket, giriş aidatını başlangıçta almıyor, sistemden çıkışa erteliyor. Ayrıca 5 yıl sistemde kalan katılımcılardan giriş aidatı hiç alınmıyor. Katkı payını düzenli yatıran katılımcılar için de yönetim gider kesintisi yok. Ayrıca önümüzdeki 3 aylık özel kampanya döneminde Erken BES’e katılanlara yüzde 25 devlet katkısına ek olarak bir de yüzde 25 Katılım Emeklilik Katkısı sunuluyor. Tüm bunların yanı sıra Erken BES’te yaş gruplarına göre oyun terapisi, diş ve göz check-up’ları, bebek koltuğu indirimi, doğum fotoğratçısı gibi cazip asistans içerikleri bulunuyor.

Allianz Türkiye

Eğitim danışmanlığı ve sağlık sigortası indirimi veriyor

Allianz Türkiye, 18 yaş altı bireylere yönelik BES sözleşmelerinde, yurt içi eğitim danışmanlığı hizmeti ve sağlık sigortalarında yüzde 10 indirim avantajı sunuyor. Allianz Türkiye Hayat ve Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı Fisun Koç Doğan, “Ürünümüzü tasarlarken zengin bir yurt içi eğitim danışmanlığını da dahil ettik. Aileler, çocuklarının geleceği için ek yüzde 25 devlet katkısı ile birikim yaparken aynı zamanda çocuklarının yurt içi eğitimleri için danışmanlık alabilecek. Ayrıca 1 Temmuz-30 Eylül arasında, 18 yaş altı bireysel emeklilik ürünü satın alan katılımcılara özel sağlık sigortası veya tamamlayıcı sağlık sigortasında yüzde 10 indirim sağlayacağız” dedi.

Anadolu Hayat Emeklilik

Ebeveyn vefatında 10 yıl katkı payını ödüyor

Anadolu Hayat Emeklilik, yeni ürünü ‘Çocuğum için BES’e 150 TL’den başlayan aylık ödemelerle sahip olunabiliyor. Hesabına düzenli katkı payı ödemesi yapılan çocukların, plana dâhil olduktan sonra anne veya babasının yaşam kaybı ya da tam ve kalıcı sakatlığı halinde, kalan katkı payı ödemeleri 10 yıla kadar düzenli olarak Anadolu Hayat Emeklilik tarafından yapılıyor. Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Yılmaz Ertürk, “Ürünümüz kapsamında ücretsiz acil ambulans ve sağlık danışmanlığı hizmeti ile anlaşmalı sağlık kurumlarında indirim fırsatları sunuyoruz. Çocuk adına İş Kültür Yayınları internet sitesinden yapılacak alışverişlerde %30 oranında indirim sağlıyoruz. Çocuk adına satın alınacak Anadolu Sigorta sağlık sigortası ürünlerinde de muhtelif indirim avantajları sunuyoruz” dedi.  

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER