16 Ağustos 2022, Salı
spot_img

Balıkesir’de 40 binden fazla işyerinin sigortası yok

Allianz Türkiye Elementer Ticari Sigortalar Genel Müdür Yardımcısı Öktem Örkün, 51 binin üzerinde işyeri bulunan Balıkesir’de yalnızca 9 bin işyerinin sigortalı olduğunu söyleyerek “Son dönemde yaşanan pandemi, doğal afetler, ekonomik belirsizlik gibi sorunların sebep olduğu ekonomik kayıpları en yoğun şekilde hisseden kesimlerden biri de iş dünyası. Bu noktada sigorta, olmazsa olmaz bir destek aracı. Allianz Türkiye olarak Balıkesir dâhil tüm illerdeki müşterilerimizi İşyerim Sigortası yaptırmaya davet ediyoruz.” dedi.

Ekonomik koşulların giderek güçleşmesi ve buna bağlı olarak eldeki varlıkların değerlerinin her geçen gün yükselmesi sigortanın önemini bir kez daha ortaya koyuyor.

Çalışma hayatında yaşanabilecek riskleri güvence altına alan Allianz Türkiye, 51 bin işyerinden sadece 9 bini sigortalı olan Balıkesir’de, işyeri sahiplerini “İşyerim Sigortası” yaptırmaya davet ediyor. İşyerim Sigortası ile işyerlerini ve işyerlerinde bulunan değerleri yangın, deprem, hırsızlık, sel ve su baskınından iş durması ve kira kaybına kadar birçok riske karşı güvence altına alan Allianz Türkiye, üç farklı paket imkânı sunan İşyerim Sigortası ürünü ile Balıkesirli esnafın ve işyeri sahiplerinin karşılaşabileceği risklere karşı işyerlerini korumaya alabilmelerini sağlıyor.

51 bin işyerinden yalnızca 9 bini sigortalı

1,2 milyon nüfuslu Balıkesir’de 51 binin üzerinde işyeri olduğuna dikkat çeken ve ilde yalnızca 9 bin sigortalı işyeri olduğunu belirten Allianz Türkiye Elementer Ticari Sigortalar Genel Müdür Yardımcısı Öktem Örkün, “Son dönemde yaşanan pandemi, doğal afetler, ekonomik belirsizlik gibi sorunların etkileri gözle görünür oranda artıyor. Tüm bu sorunların sebep olduğu ekonomik kayıpları en yoğun şekilde hisseden kesimlerden biri de iş dünyası. Sigorta sektörü, yaşanılan ekonomik kayıpların önemli bir bölümünü karşılıyor. Bu noktada tedbir olarak sigorta, olmazsa olmaz bir destek aracı. Allianz Türkiye olarak müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarına yönelik ürün ve hizmetler geliştiriyoruz. Bu kapsamda Balıkesir dahil tüm illerdeki müşterilerimizi farklı paket seçeneklerinden yararlanıp teminat kapsamını genişletebilecekleri, zengin asistans ve ek hizmetlerden yararlanabilecekleri İşyerim Sigortası yaptırmaya davet ediyoruz.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER