30 Haziran 2022, Perşembe
spot_img

5. Bilgi Teknolojileri Yönetişimi ve Denetimi Konferansı dün başladı

Kendi alanında Türkiye’nin ilk ve tek konferansı olma özelliği taşıyan, bu yıl beşincisi düzenlenen Bilgi Teknolojileri Yönetişimi ve Denetimi konferansı dün başladı. Bugün de sürecek olan konferansta bu yıl bir ilk gerçekleştirilerek Türkçe’ye ilk defa çevirisi yapılan Cobit Frames Work’ün lansmanı da konferansta yer aldı. İletişim şirketlerinden yazılım şirketlerine, gazetecilerden sigorta sektörüne katılımcı ve konuşmacı yelpazesine sahip konferansta, Türkiye’de bilişim teknolojilerinde kaydedilen ilerlemelerden siber güvenlik önemlilerine kadar çeşitli konularda sunumlar yapıldı. Kriz yönetimi, itibar riski ve yazılım varlık yönetimi gibi konularda konferansın ilk gününde konuşulan maddeler arasındaydı.

Konferans Başkanı Doç. Dr. İzzet Gökhan Özbilgin’in hoşgeldiniz konuşmasıyla başlayan konferans, ISACA İstanbul Chapter Başkanı Mustafa Gülmüş ve Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu Başkanı Ali Kuzu’nun yaptığı açılış konuşmalarıyla devam etti. Konferansın başlangıcında değinilen en önemli konu, Türkiye’de bilişim teknolojileri çalışmalarının başlangıcı ve kaydedilen ilerlemeler oldu. Başlangıç konuşmalarının ardından bazı katılımcılara,COBIT 5’in özel basım Türkçe çevirisi hediye edildi.

İki gün sürecek olan konferansın bugünkü bölümünde, operasyonel risk yönetimi, veritabanında güvenlik ve yönetim ve CIO gözüyle BT yönetişimi gibi çeşitli konular ele alınacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER