23 Ocak 2022, Pazar
spot_img

8. TSB Sigorta Sektör Ligi’nde 12 takım ter dökecek

Türkiye Sigorta Birliği’nin isim sponsorluğunda gerçekleşecek 8. TSB Sigorta Sektör Ligi’ne Acente Antep, 01 Adana, Ankara Sigorta, Bereket Sigorta, Demir Hayat, Dinkal, Gulf Sigorta, Katılım Emeklilik, Margas, RS Servis, SBN Sigorta ve TARSİM katılacak.

Sigorta sektörünün kalbinin yeşil sahalarda attığı TSB Sigorta Sektör Ligi’nin 8. sezonunun başlamasına 1 aydan kısa bir süre kaldı. Türkiye Sigorta Birliği’nin isim sponsorluğunu yaptığı Sigorta Sektör Ligi’nin kurucusu Muhammet Erdoğan bu sezon 8. kez düzenlenecek lige 12 takımın katılacağını açıkladı.

Sigorta Sektor Ligi

Katılımcı sayısı 20’den 12’ye çekildi

8. TSB SSL’ye katılmak için aslında 20 takımın başvurduğunu belirten Erdoğan, “Turizmdeki talep artışı ligi 20 takımla yapmamıza imkân vermedi. Çünkü Antalya bölgesinde konaklama da yapabileceğimiz futbol oteli bulmakta büyük sıkıntı çektik. Katılacak misafirlerimizin zorluk yaşamaması için takım sayısını mecburen 12’ye indirdik. Taleplerine cevap veremediğimiz takımlarımızdan özür diliyor, Nisan’da yapılacak 9. Sezonda öncelikle yer almalarını sağlama sözü veriyoruz” dedi.

Ünlü hakemler yönetecek

Erdoğan, “Kremlin & Topkapı Antalya’da 12-15 Ekim tarihleri arasında düzenleyeceğimiz lige, Acente Antep, 01 Adana, Ankara Sigorta, Bereket Sigorta, Demir Hayat, Dinkal, Gulf Sigorta, Katılım Emeklilik, Margas, RS Servis, SBN Sigorta ve TARSİM katılacak. Ayrıca büyük heyecanın yaşandığı Elite Match’ta ise Demir Hayat Genel Müdürü Viktor Hodara, Bereket Sigorta Genel Müdürü Mahmut Güngör, TSB Genel Sekreteri Mehmet Akif Eroğlu, Margas Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Şahin, RS Servis Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Yalçın ve Sigorta Medya Yönetim Kurulu Başkanı Can Kantar katılacak. Bu maçı ve/veya final maçını, programları uyarsa, ünlü hakemlerimizden biri yönetebilir” diye konuştu.

lig antalya

2019’dan itibaren uluslararası olacak

TSB SSL’nin uluslararası boyuta gelmesinin çok önemli olduğunu da vurgulayan Erdoğan, “Bu ligi uluslararası hale getirmek istiyoruz. Çünkü, bizim sektördeki şirketlerin neredeyse tamamı yabancı. Yurtdışından yoğun bir talep geleceğine inanıyorum. Bu yıl Ekim ayı itibariyle çalışmalara başlayacağız. Temaslar için önce Almanya’ya ardından İspanya’ya gideceğiz. En geç 2019 yılının Ekim ayında ligimiz uluslararası olacak” ifadesini kullandı.

Sektörün Messi ve Ronaldoları SSL’de döktürdü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER