23 Ocak 2022, Pazar
spot_img

‘Acenteler finans sektörünün en önemli dağıtım kanalı olacak’

Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar, Adana’da düzenlenen panelde acentelere alacak sigortası, kredi kefalet sigortası, mesleki sorumluluk poliçeleri ve findeks hakkında bilgi verdi. Yaşar, “Acenteler, tüm finans sektörünün en önemli dağıtım kanalı olmaya devam edecek. Bu durum dijitalleşme ve teknolojiye aykırı değil” dedi.

Quick Sigorta sponsorluğunda, Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu (TÜSAF) ve Adana Sigorta Acenteleri Derneği (ADSAD) iş birliğiyle 9 Mart’ta Adana’da bilgilendirme toplantısı yapıldı. Adana’daki panelde katılımcılara alacak sigortası, kredi kefalet sigortası, findeks bilgilendirme gibi konularda bilgiler verildi. Panel, Tüsaf ve derneklerle birlikte Murat Büyükçelebi ve Mehmet Hüviyetli evsahipliğinde Adana Ticaret Odası’nda yapıldı. Panele, Quick Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Halil Alaeddinoğlu, Quick Sigorta Finans Departmanı Müdürü Yasemin Ezenerden, Quick Sigorta IT Direktörü Mustafa Çalık ve Maher Sigorta Grubu Ankara Temsilcisi Bülent Uluçeçen katıldı.

Panelde Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar bir konuşma yaptı. Yaşar, “Acenteler, tüm finans sektörünün en önemli dağıtım kanalı olmaya devam edecek ve daha da güçlenecek. Bu durum dijitalleşme ve teknolojiye aykırı bir durum değil. Birlikte güçlenecekler. Quick Sigorta da gerçek ‘omni chanel’ yapısı bu” dedi.

Kaldıraç etkisi yapacak

Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar kredi kefalet sistemiyle yatırımcıların önlerinin açılacağını söyledi. Kefalet sigortasının banka teminat mektubuyla bire bir aynı özellikleri taşıdığının altını çizen Yaşar; “İşletmelerimizin, tacirlerimizin ve firmalarımızın bankalarda kredi limitleri var. Bu limitler hem gayri nakli kredi hem nakit kredi olarak ikiye ayrılıyor. İş adamlarımız teminat mektubu kullandıklarında aslında nakli kredi limitlerinde tüketmiş oluyorlar. Biz bu sistemle piyasaya yeni bir kapasite sunuyoruz. Yatırımcılar, kefalet senedi kullanmaları halinde bankalardaki limitleri nakit kredi limitleri olarak kullanabilirler. Böylece de yatırım yapmaya devam edebilirler. Kefalet sistemi ekonomiye kaldıraç etkisi yapacaktır. Yeni ekonomi programına baktığımız zaman hükümetin de önündeki hedeflerden birisi banka dışı finans alanının büyümesi. Biz kefaret sistemini piyasaya sokarak banka dışı finans alanın büyümesi konusunda önemli bir adım atmış oluyoruz” diye konuştu.

Finans yöneticileri kullanacak

Çalışanlara büyük hizmet kefalet sigortasının yanı sıra başka projeler yürüttüklerini de belirten Yaşar şöyle konuştu: “Quick Finansçım adında yeni bir ürün hazırladık. Bu ürünü işletmelerin finans yöneticileri kullanacak. Acentelerimizden bu ürünleri aldıkları zaman mal satacağı müşteriyi önceden görme şansları olacak. ‘Müşteri skoru nedir? Bu müşteriyi nasıl değerlendirebilirim? Bu müşteriye güvenerek malımı satabilir miyim? Ne kadar vade yapabilirim?’ şeklinde soruların cevaplarını bu üründe bulacaklar. Ürünün içinde olası bir satıştan sonra bir finansal riskle karşılaşmaları halinde yine devlet destekli alacak sigortasıyla alacaklarını sağlamış olacaklar. Onun dışında da içerisinde bulunan hukuksal koruma teminatıyla da avukat masraflarını da yine bu ürün üzerinden karşılamış olacaklar dolayısıyla kendi risklerini bütçelemiş ve nakit akışlarını da korumuş olacaklar.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER