23 Ocak 2022, Pazar
spot_img

Acentelerin yüzde 73’ü bunu istiyor…

Her hafta yeni bir anket başlatan SİGORTAMEDYA, geçtiğimiz hafta “Acenteler zorunlu sigortaları tüm şirketlerden kesebilmeli mi?” diye sordu. Ankete katılanların büyük bir bölümü bakın ne dedi…

anketSigorta, genellikle kişinin isteğine bağlı olarak yaptırılsa da devlet tarafından yaptırılması yükümlülük olarak kabul edilen sigorta ürünleri de var. Hem kamu güvenliğini sağlamak hem de sigorta sahibinin yanı sıra üçüncü şahısları risklere karşı korumak amacıyla 5684 sayılı Sigortacılık Kanunu gereği mecbur tutulan 10’dan fazla sigorta ürünü bulunuyor.

SİGORTAMEDYA da hem sosyal medya kanalları hem de internet sitesi sigortamedya.com.tr üzerinden sordu: “Acenteler zorunlu sigortaları tüm şirketlerden kesebilmeli mi?”

TwitterFacebook ve sigortamedya.com.tr üzerinden ankete katılan kişilere şu üç seçenek sunuldu: “Evet, Hayır ve Fark etmez.”

Anket sonuçlarına göre, katılımcıların çoğu acentelerin zorunlu sigortaları tüm şirketlerden kesebilmesi taraftarı. Katılımcıların yüzde 73’ü zorunlu sigortaların tüm şirketlerden kesilmesini isterken, yüzde 19’u istemiyor. Yüzde 8’lik kısım ise fark etmeyeceğini belirtiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER