17 Ocak 2022, Pazartesi
spot_img

Bu toplantı acentelere finansal aracılığın yolunu açacak

TÜSAF acentelerin de Hazine onayı ile Finansal Aracılık yapabilmeleri için aldığı yetkiyi hayata geçirdi.

TÜSAF acentelerin de Hazine onayı ile Finansal Aracılık yapabilmeleri için aldığı yetkiyi hayata geçirdi. Konuyla ilgili ayrıntıların açıklanacağı toplantı 19 Ekim tarihinde Topkapı Eresin Otel’de düzenlenecek.

Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu (TÜSAF); İstanbul derneği olan İstanbul Sigorta Acenteleri Derneği (İSAD) ev sahipliğinde; acentelere nefes aldıracak yeni bir kazanç sistemini tanıtmak üzere harekete geçti.

Sözleşme için kaşe getirilmeli

Bu kapsamda TÜSAF ve İSAD, acentelere Hazine Onayı ile Finansal Aracılık yapabilmelerinin yolunu açacak Findeks satış yetkisini; bankalardan sonra diğer dağıtım kanalı olarak sağlayacak olan işbirliğinin detaylarını açıklamak üzere 19 Ekim tarihinde Topkapı Eresin Otel’de saat 13.30’da toplantı düzenleyecek. Toplantıya acenteler ve sektör yetkililerinin katılması bekleniyor.

Tüm detaylarıyla açıklanacak

Finansal aracılık yapmak için anahtar olan kredi kayıt bürosunun Findeks markasının satış yetkisini aldıktan sonra satışların başladığını ve tüm detayların anlatılacağı toplantıda acenteler bir araya gelecekler. TÜSAF Başkanı Murat Büyükçelebi toplantıyla ilgili “Son yıllarda yaşanan ekonomik krizin, yanlış kararların, denetimsizliğin; dağıtım kanalları arasındaki haksız rekabetin etkisiyle gelirleri azalan sigorta acentelerinin gelirlerini artırmak için uğraş veriyoruz” dedi.

Toplantıya katılacakların sözleşme için şirket kaşelerinin yanlarında bulunması gerekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER