16 Haziran 2021, Çarşamba
spot_img

Acentelerin kurduğu SigortaTurk, SEDDK’ya ruhsat başvurusu yaptı

Ortaklık yapısını acentelerin oluşturduğu SigortaTurk A.Ş, sektöre adım atmak için gün sayıyor. SigortaTurk SEDDK’ya ruhsat başvurusunu yaptı.

Ortaklık yapısını acentelerin oluşturduğu SigortaTurk A.Ş, sektöre adım atmak için gün sayıyor. SigortaTurk SEDDK’ya ruhsat başvurusunu yaptı. Gelir anlamında acenteyi destekleme, sektörün gelişimine katkıda bulunma hedefi ile hayata geçirilen SigortaTurk, acentelerin kurduğu ilk sigorta şirketi olma özelliğine sahip. Şirketin kuruluş çalışmalarını yürüten ANKA Grup Yatırım Danışmanlık şirket kurulumu konusunda aylardır çalışıyor. İlk başvurunun yapmaya hazırlanıldığı dönemde mevzuattaki değişiklik nedeniyle bir gecikme olsa da başvuru gerçekleştirildi. Tüm hazırlıklar tamamlanıp dosya SEDDK’ya sunuldu. İnceleme sonucunu beklemeye başlayan SigortaTurk’un sektöre büyük katkılarının olacağı belirtiliyor.

Hedef tüm branşlarda olmak

Acentelerin güç birliği yaptığı SigortaTurk A.Ş, gelir anlamında acenteyi destekleyecek bir yapıya sahip olacak. Hedef acentelerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilmek.

Şirket sadece acente ile çalışacak. Acenteler SigortaTurk’un yanı sıra diğer sigorta şirketleri ile de çalışmalarını sürdürebilecek. Sigorta şirketinin yönetim kadrosu tamamen profesyonellerden oluşacak. SigortaTurk, trafikte de dahil olmak üzere bütün branşlarda olmak olmayı planlıyor. SigortaTurk’un genel müdürlüğü Ankara’da, ikinci bir müdürlük ise İstanbul’da olacak.

SigortaTurk acentesi olmak

1 Yorum

  1. SİGORTA EKSPERLERİ SENDİKASI GENEL BAŞKANI VE BAŞKANLIĞI OLARAK,RABBİM YOLUNUZU AÇIK ETSİN. BU YERLİ VE ACENTALARIN OLUŞUMUNA HEP DESTEK,TAM DESTEK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER