30 Kasım 2021, Salı
spot_img

Acentelerin şirket kurmasına sektörden ‘olumlu’ destek

Sigorta Medya olarak düzenlediğimiz anketimizde katılımcılara “Sigorta acentelerinin kendi sigorta şirketini kurmalarını nasıl değerlendiriyorsunuz?’ diye sorduk.  Katılımcıların önemli bir kısmı ‘olumlu’ seçeneğini işaretledi.

Sigorta Medya olarak geçtiğimiz haftalarda burada yayınladığımız bir haber sektörde oldukça ses getirdi. Sigorta acentelerinin kendi sigorta şirketlerini kurmak için harekete geçtikleri yönünde verdiğimiz kulis haberinin ilgi çekmesi üzerine bu ayki anketimizin konusunu da buna ayırdık.  Sigorta acenteleri önümüzdeki günlerde konuyla ilgili detayları kamuoyuyla paylaşmak için çalışmalarını büyük bir gizlilik içinde yürütüyor.  Sigorta Medya olarak bu konunun sigorta sektörünün paydaşları tarafından nasıl karşılandığını düzenlediğimiz bu anketimizle ortaya koymak istedik.

Bu kapsamda hazırladığımız ankette katılımcılara, “Sigorta acentelerinin şirket kurmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?” diye sorduk. Sosyal medyadan ve Sigortamedya.com.tr internet sitemiz üzerinden oldukça yoğun bir katılımın sağlandığı anketten çıkan ortak sonuç ise acentelerin kendi sigorta şirketini kurmasına yönelik olumlu bir yaklaşımın olduğu yönünde.

İnternet sitemiz üzerinden toplam 700’ün üzerinde oyun kullanıldığı ankette katılımcıların yüzde 61’i sigorta acentelerinin şirket kurmasını ‘olumlu’ olarak değerlendirirken, yüzde 39’luk bir kısım ise ‘olumsuz’ değerlendirmesi yaptı.

Sosyal medyada sonuçlar birbirine yakın

Sosyal medyada da sonuçlar ağırlıklı olarak ‘olumlu’ cevabından yana olurken, ‘olumsuz’ diyenlerin oranı da az değil. Buna göre Facebook’tan katılan 82 kişinin  46’sı olumlu yanıt verirken, 36’sı olumsuz değerlendirmesi yaptı. Instagram’da da iki sonuç birbirine oldukça yakın çıktı. Katılımcılardan 114’ü olumlu yanıt verirken, 107’si olumsuz seçeneğini işaretledi. Twitter’daki sonuçlar da farklı değil. Buna göre 57 katılımcı ‘olumlu’ seçeneğini işaretlerken, olumsuz diyenlerin sayısı 49 oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER