16 Ekim 2021, Cumartesi
spot_img

Acıbadem Sigorta ve FİBA Emeklilik’ten stratejik İşbirliği

Acıbadem Sigorta ve emeklilik sektöründe ilk sağlık sigortacılığı faaliyet ruhsatı alan FİBA Emeklilik, kurumsal sağlık sigortacılığı alanında stratejik işbirliği anlaşması imzaladı. Bu işbirliği ile kurumsal alanda daha çok kişiye hem özel sağlık hem de tamamlayıcı sağlık sigortası sunularak pazarın büyütüleceği öngörülmektedir.

Tasarlanan iş modelinde FİBA Emeklilik, gelişmiş dağıtım kanalı ve banka kanalı ile satış ve pazarlama faaliyetlerini sürdürecek… Kurumsal sağlık ürünlerine yönelik operasyonel ve teknik altyapı hizmetleri ile bu ürünlerin sigorta riskinin paylaşımına dair ana desteği ise sağlık sektöründe Türkiye’nin en büyük markalarından biri ve işbirliğinde ‘müşterek sigortacı ve ana risk üstlenicisi’ olan Acıbadem Sigorta’dan alacak.

Ezber bozacak uygulamalar

Acıbadem Sigorta CEO’su Gökhan Gürcan, “Sektörde ezberleri bozmaya devam ediyoruz. Tüm konsantrasyonumuz sigortacı kimliğinin dışındaki değer önermelerimizi bütün ekosistem ile buluşturmak… Nihayetinde, tüm paydaşlarımızın sağlıklı ve mutlu yaşam danışmanı olabilmektir. İşte bu amaçla güçlü hissettiğimiz kaslarımızı diğer sigorta şirketleri ile paylaşıyoruz… Onların da kendi kaslarını bizimle paylaşmasını sağlayan  senCard Üyelik Programına sektörün dinamik ve yenilikçi oyuncusu olan FİBA Emeklilik’in de dahil olmasından memnuniyet duyuyoruz. Hedefimiz yalnızca pazarı genişletmek ve pazar paylarımızı arttırmak değil. Diğer ezber bozacak uygulamalar ile ekonominin üzerindeki sağlık yükünü hafifletmektir. Artık biliyoruz ki Fiba Emeklilik ile hep beraber daha güçlüyüz, daha yaygınız, daha bilgiliyiz ve daha tecrübeliyiz” dedi.

“Penetrasyona katma değer sağlayacağız”

FİBA Emeklilik Genel Müdürü Erol Öztürkoğlu ise “FİBA Emeklilik olarak emeklilik sektörü oyuncuları arasında sağlık sigortacılığı faaliyetleri için gereken lisansı en hızlı ve ilk olarak temin eden şirketiz. Sağlık sigortacılığına olan ilgimizi ve bu sektörde giderek artıracağımız gücümüzü Acıbadem Sigorta gibi alanında deneyimli ve uzman bir şirketle gerçekleştireceğimiz yeni işbirliği modeli ile pekiştireceğiz. Bu işbirliği ile satış kanallarımızın ihtiyaç sahibi olan kişilere daha geniş bir yelpaze ile ürün sunmasına olanak sağlayacak. Böylelikle de daha çok ürün ile daha fazla sayıda kişiye ulaşarak sektörde penetrasyona katma değer sağlayacağız. Bu işbirliğimiz vasıtalıyla müşterilerimiz kurumsal sigortalar alanında hem özel hem de tamamlayıcı sağlık sigortası ürünlerini FİBA Emekllilik’ten alacak. Sürdürülebilir ve kaliteli hizmet anlayışı ile sektörde “senCard” çatısı altında sunulan sağlık sigortacılığı operasyonları ve teminat güvencesini Acıbadem Sigorta ile sunacağız” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER