Ada Yazılım Mobil’le poliçe işlemleri kolaylaştı

3
102
Pınar Yıldırım Ada Yazılım

Türkiye’de sigorta şirketlerinin aracı kurumları üzerinden web uygulamaları kanalıyla düzenlediği poliçe işlemleri Ada Yazılım ekibi sayesinde mobil ortama taşındı. Mobil işlem için telefonunuza uygulamayı indirmeniz yeterli.

Pınar Yıldırım Ada Yazılım
Ada Yazılım Eğitim ve Destekten Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Yıldırım

Ada Yazılım Eğitim ve Destekten Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Yıldırım, Türkiye’de sigorta şirketlerinin aracı kurumları üzerinden web uygulamaları kanalıyla düzenlediği poliçe işlemlerinin Ada Yazılım ekibi sayesinde mobil ortama taşındığını söyledi. Mobil işlem için uygulamanın akıllı telefonlara indirilmesinin yeterli olduğunu belirten Yıldırım, “Uygulama içinde trafik, kasko, DASK ve seyahat sağlık ürünlerinden üretim yapabilirsiniz. İstediğiniz ürüne tıklayıp, minimum bilgiyle teklifinize ulaşabilirsiniz. Örneğin ruhsatınızdan plaka, T.C. ve belge seri numarasını yazarak saniyeler içerisinde teklifinizi görüntüleyip trafik poliçenizi kesebilirsiniz. Uygulamayla önceden kesilmiş poliçelerinizin PDF’lerini de görmeniz mümkün. Bu sayede bitiş tarihi yaklaşan poliçelerinizi uygulama size haber verdiğinde teklif alıp teklifinizi poliçeleştirebilirsiniz” dedi.

Uygulamayı kimler kullanabilir?

Uygulamayı isteyen herkesin rahatlıkla kullanabildiğine dikkat çeken Yıldırım şunları söyledi: “İster acenteler, isterse de son kullanıcı dediğimiz normal vatandaş olsun, acentelerin uygulamayı kullanımında şirket ekranından girip poliçe kesmekten farkı, zamandan tasarruf etmeleri. Acenteler, telefon numaralarını yazdığında program otomatik olarak o telefon numarasının hangi acenteye ait olduğunu eşleştirerek acentenin partajını tespit eder. Bu sayede acenteler sanki şirketin sayfasından girip poliçe kesmiş gibi poliçe bilgilerini, komisyonunu görebilir, müşterisine poliçe kesebilir. Aynı şekilde son kullanıcı da poliçe kesmek istediği zaman sanki merkezden sıfır poliçe keser gibi işlemlerini tamamlayabilir.”

Hasar işlemlerinizi de yapabilirsiniz

“Uygulamamamızda hasar işlemlerine de yer verdik” diyen Yıldırım, “Herhangi bir kaza olduğunda kullanıcı uygulama üzerinden hasar işlemlerini yapabilir. Yine poliçe kesmedeki gibi en basit şekilde hasar işlemlerinizi de halledebilirsiniz. Hasar sonrasında eksik evrak varsa uygulama sizi eksik evrak için uyarır. Bu evrakı da programdan basit bir şekilde yükleyebilirsiniz” şeklinde konuştu.

Tamamlayıcı sağlık da eklenecek

Ada Yazılım Eğitim ve Destekten Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Yıldırım, “Uygulamayı mobil ortamda kullanılabilir hale getirmemiz 3-4 ay kadar kısa bir sürede gerçekleşti” dedi. Yıldırım, “Uygulamada kolay kullanılabilirlik ön planda olduğu için görselliğe çok önem verdik. Hiç sigortayı bilmeyen bir kişinin bile uygulama içinde kaybolmadan kolayca sonuca ulaşması için UX Tasarımcılarıyla (User Experience) çalıştık. Mobil platformumuzu sağlam bir temele oturttuğumuz için talepleri uygulamaya çok hızlı bir şekilde adapte edebiliyoruz. Bundan sonra mevcutta bulunan dört ürüne tamamlayıcı sağlık ürününü de eklemek çok uzun sürmeyecektir” diye konuştu. Mobil uygulamanın ilk olarak Doğa Sigorta adına Apple Store ve Google Play Store üzerinden yayınlandığını belirten Yıldırım, şöyle konuştu: “Uygulama yayına alındıktan sonra acentelerin çok yoğun ilgisi ile karşılaştı. Doğa Sigorta’nın geniş acente ağına dâhil bir çok acente uygulama üzerinden üretim yapmaya başladı. Sonuç olarak günümüz teknolojisine göre en hızlı şekilde kullanıcıların poliçe sahibi olmasını sağlamış oluyoruz.”

HAYATIMIZ SİGORTALI / EKİM 2018

Ada Yazılım ürünleri Microsoft Power BI ile daha profesyonel

3 YORUMLAR

  1. Ada yazılım programının ismi ne nasıl indirilir. Mobil telefondan arama yaptım. Yazılımla alakalı bilgi yok. Yazılarınızda daha detaylı bilgi vermenizi umarım. Halis Durgun Sigorta aracılık Hizmetleri.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz