30 Haziran 2022, Perşembe
spot_img

AHE bireysel emeklilik müşterileri için Sürdürülebilirlik Hisse Fonu tasarladı

Çevreye duyarlı yatırım yapmak isteyen bireysel emeklilik müşterileri AHE Sürdürülebilirlik Hisse Fonu’na yatırım yapabilecek.

Anadolu Hayat Emeklilik’in bireysel emeklilik birikimlerini çevreyi düşünen ve geleceğe değer katan bir fon ile büyütmek isteyenler için tasarladığı Sürdürülebilirlik Hisse Fonu, yatırım yaptığı en az yüzde 80’i devamlı olarak “BIST Sürdürülebilirlik Endeksi” ile yurt dışında genel kabul görmüş sürdürülebilirlik endekslerinde yer alan yerli ve yabancı şirketlerin ortaklık payları, Amerikan depo sertifikaları ve global depo sertifikaları aracılığı ile kendisinin ve dünyanın geleceğine yatırım yapmak isteyen müşterilerin ihtiyaçlarına cevap veriyor. AHE Sürdürülebilirlik Hisse Fonu sürdürülebilirlik endekslerinde yer alan pay senetlerine fon portföyünde yer vererek sermaye kazancından yararlanmak isteyenlerin tercihi olacak.

Müşteriler dünyanın geleceğine yatırım yapabilecek

Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı Cem Özcan, çeşitli fonlarla Bireysel Emeklilik Sistemi’ndeki müşterilerin alternatif yatırım arayışına cevap verdiklerini söyleyerek “Bireysel Emeklilik Sistemi dâhilinde birikim yapan farklı risk/getiri beklentisine sahip müşteriler, 19 farklı fonu içeren geniş fon yelpazemiz arasından diledikleri gibi tercihte bulunabiliyor. Örneğin, AHE Sürdürülebilirlik Hisse Fonumuz kuruluşundan bu yana geleceği önemseyen ve çevreye duyarlı bireysel emeklilik müşterilerine, kendilerinin ve dünyanın geleceğine yatırım yapma fırsatı tanıyor. 2021 yılında emeklilik yatırım fonlarının merkezi bir platformdan (BEFAS-Bireysel Emeklilik Fon Alım Satım Platformu) alınıp satılabilmesinin önü açıldı. Bu düzenlemenin müşteriler açısından en büyük faydası, benzer fonların getirilerini karşılaştırıp daha yüksek getiri sağlayan fonlara serbestçe yatırım yapabilmeleri oluyor. Müşteriler emeklilik şirketi bağımlılığı olmaksızın diledikleri fonları tercih edebiliyor. Bu düzenleme sonrasında artık bizim müşterimiz olmayan bireysel emeklilik katılımcıları bile kendi şirketlerinin internet şubesi ya da mobil uygulaması üzerinden AHE Sürdürülebilirlik Hisse Fonu’na yatırım yapabiliyor. Bunun için BHS – ANADOLU HAYAT EMEKLİLİK A.Ş. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK HİSSE SENEDİ EMEKLİLİK YATIRIM FONU adıyla arama yapması ve tercihte bulunması yeterli oluyor.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER