17 Ocak 2022, Pazartesi
spot_img

Aksağlık’ta tek ‘tık’la ambulans hizmeti

Aksigorta Genel Müdür Yardımcısı Metin Demirel, Aksigortalıların 5 ayrı plan sunan Aksağlık ürününe mobil uygulaması üzerinden erişebildiklerini açıkladı.

Aksigorta Genel Müdür Yardımcısı Metin Demirel, Aksigortalıların 5 ayrı plan sunan Aksağlık ürününe mobil uygulaması üzerinden erişebildiklerini açıkladı. Şemsiye Dergisi’ne konuşan Demirel, “Aksigortalı poliçe sahipleri uygulama üzerinden, tek tıkla ambulans hizmeti alabiliyor; anlaşmalı kurumları listeleyebiliyor” dedi.

Aksağlık

Sigorta şirketlerinin son yıllarda mobil teknolojilere ciddi yatırım yapması dikkat çekiyor.

Sektörde belli başlı bir çok şirket, mobil aplikasyonlarını uygulamaya koydu. Bazı şirketlerin de aplikasyonlarını geliştirme çabaları sürüyor. Yeni uygulamaların, tüketiciler açısından çok önemli avantajları var. Bazı şirketlerin kısıtlı mobil uygulamalarında sigortalılar, sadece poliçe bilgileri ve hasar durumlarını öğrenebiliyor.

Ancak, daha gelişmiş mobil aplikasyonları olan şirketlerden bireyler, artık sigorta ürünleri satın alabiliyor; ambulans, yol yardım vb. asistans hizmetlerinden de faydalanıyorlar. Mobil uygulamalar üzerinden son dönemde trafik, kasko, konut, seyahat sağlık gibi ürünlerin satışında da artış gözleniyor.

Aksigorta Sağlık İşlemleri

Aksigorta Genel Müdür Yardımcısı Metin Demirel, Aksigorta’nın mobil uygulamalarıyla ilgili bilgi verdi. Demirel,  Aksigortalıların aile, çocuk, yeni doğan; Akbebek ve kapsamlı yurtdışı seyahat sağlık sigortası olmak üzere 5 ayrı plan sunan Aksağlık ürününe Aksigorta Sağlık İşlemleri mobil uygulaması üzerinden erişebildiklerini söyledi.

“Aksigortalı poliçe sahipleri uygulama üzerinden, tek tıkla ambulans hizmeti alabiliyor” diyen Demirel;  mobil uygulamanın sigortalılara yararlarını şu şekilde özetliyor:

“Anlaşmalı kurumları listeleyebiliyor. Face ID ya da parmak iziyle giriş yapılabilen uygulamada poliçe sahipleri, poliçelerinin yenilemesine kalan süreyi; poliçe ödeme bilgisini, kalan borcunu, teminat bazında kalan limitlerini ve anlaşmasız kurum harcamalarını da görebiliyor.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER