Aksigorta ‘Dijital Güvenlik Platformu’nu ‘Sigorta Ekranı’nda acentelere anlatacak

0
330

Dijital dünyanın risklerine karşı farkındalık yaratmak için ‘Dijital Güvenlik Platformu’nu hayata geçiren Aksigorta, acentelerle Sigorta Ekranı YouTube Kanalı’nda bir araya gelecek. Online buluşma 23 Aralık’ta SigortaMedya Kurucusu Can Kantar moderatörlüğünde, Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen, Aksigorta Genel Müdür Yardımcıları Fahri Altıngöz ve Tolga Tezbaşaran’ın katılımı ile gerçekleşecek.

Pandeminin dayattığı koşullar nedeni ile dijital dönüşüm planların ötesinde bir hızla hayatımızdaki yerini aldı. Eğitim, ekonomi, üretim, alışveriş, sağlık derken her alanda dijital dönüşüm büyük bir hız kazandı. Tabi bu da sağladığı avantajların yanı sıra riskleri de beraberinde getirdi. Bireylerden, kurum ve şirketlere kadar dijitalleşmenin doğurduğu risklere karşı da uyanık olmamız gereken bir dönemdeyiz. Dijital dünyanın risklerine karşı farkındalık yaratmak için harekete geçen Aksigorta, ‘Dijital Güvenlik Platformu’ kurarak bu konuda önemli bir adım attı. Şirket, platform kapsamında Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi ve Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Siber Güvenlik Merkezi ile iş birliği yaparak, ücretsiz online eğitimler verecek.

Sigorta Medya Kurucusu Can Kantar moderatörlüğünde, Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen, Aksigorta Genel Müdür Yardımcıları Fahri Altıngöz ve Tolga Tezbaşaran’ın da katılacağı online buluşma 23 Aralık 2020 tarihinde, saat 13:00 – 14:00 aralığında gerçekleştirilecek.

Amacımız toplumsal fayda

Aksigorta olarak toplum için fayda yaratan sosyal sorumluluk projeleri geliştirmeye devam ediyoruz. Bu strateji ile Türkiye’deki sigorta sektörünü dijitalleşme konusunda bambaşka bir noktaya taşıdık” diyen Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen, dijitalleşmenin böylesi hızlı yaşandığı bir süreçte, dijital risklerin de hayatımızda olduğu gerçeğinin göz ardı edilmemesi gerektiğinin altını çizdi. Yapılan araştırmalara göre gerek bireysel gerekse şirketler düzeyinde dijital riskler konusunda farkındalığın düşük olduğunu aktaran Gülen, şu açıklamayı yaptı: “Bu anlamda Boğaziçi Üniversitesi ile iş birliği yaparak ücretsiz bir eğitim projesi hayata geçirdik. Toplumsal fayda amacı güttüğümüz bu ücretsiz eğitim projesini aynı zamanda herkesin kolaylıkla erişebileceği bir dijital platforma da taşıma gayesiyle, Dijital Güvenlik Platformunu kurduk. Bu platformdaki eğitim ve içeriklerin bütün ekosistemimiz için yararlı olacağına inanıyoruz.”

CANLI YAYINA KATILMAK İÇİN:

SİGORTA EKRANI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz