Ali Yücel: Acente ve eksperlere can suyu olacak bir anlaşma

0
283

BASİAD Başkanı ve Ankara Ticaret Odası Sigortacılık Hizmetleri Komite Başkanı Ali Yücel, Halkbank’la yapılan finansman desteği anlaşmasının acente ve eksperlere can suyu olacağını söyledi.

VELİ KARADENİZ / SİGORTAMEDYA

BASİAD Başkanı ve Ankara Ticaret Odası Sigortacılık Hizmetleri Komite Başkanı Ali Yücel; sigorta acenteleri ve sigorta eksperlerinin finansman ihtiyaçlarının uygun koşullarda karşılanması amacıyla Ankara Ticaret Odası’nın (ATO) Halkbank ile protokol imzalamasını SigortaMedya’ya özel değerlendirdi.

Sözlerine, “Bu anlaşma acente ve eksperlere can suyu olacak” diyerek başlayan Yücel, “Özel bankalar teminat oranlarını 6’ya kadar çıkarmıştı. Artan teminatlar da meslektaşlarımızın maliyetlerini artırdı. Acente ve eksperlerimizin elini rahatlatmak üzere ATO Sigortacılık Hizmetleri Komitesi olarak Halkbank ile görüştük. Görüşmeler sonunda banka; acente ve eksperlerimizin lehine iyi bir seçenek sundu” dedi.

Yücel, “İmzalanan protokolle, ATO Sigortacılık Hizmetleri Meslek Komitesi üyesi işletmelere 75 bin TL üst limitli bir destek paketi sağlanıyor. Meslektaşlarımız memnun kalırlarsa limitin 150-200 bin liraya kadar çıkarılması için; Halkbank ile yeniden görüşebiliriz” dedi.

Anlaşma imzaladıktan sonra diğer bankaların da kendilerine teklif getirdiğini belirten Yücel; “Diğer bankalarla da görüşme halindeyiz. Bu anlaşmadan sonra diğer bankalar da bizlere teklif getirdi. Onlarla da görüşmelerimiz devam ediyor. Bir fırsat olarak gördüğümüz bu gelişmeyi Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu (TÜSAF) aracılığı ile tüm Türkiye’ye yaymayı düşünüyoruz” diye konuştu.   

Öte yandan ATO’dan üye sigorta acenteleri ve eksperlere gönerilen yazıda; “ATO Sigortacılık Hizmetleri Meslek Komitesi olarak; hayata geçirdiğimiz bir projeyi sizinle paylaşmanın gururunu yaşıyoruz. ATO ile Halkbank’ın yaptığı protokol kapsamında ATO üyesi sigorta acenteleri ve eksperleri; Halkbank’ın avantajlı bankacılık ürünlerinden yararlanacak. Buna göre ilgili banka ATO üyesi sigortacılara; 1 yıl vadeli 75 bin liraya varan teminat mektubu verilecek” denildi.

Paket neleri kapsıyor?

  • Sigorta şirketlerine verilmek üzere azami 75 bin TL limitli ve 1 yıl vadeli teminat mektubu.
  • Üyelerin ticari faaliyetlerinde kullanılmak üzere asgari 10bin; azami 75 bin TL limitli olmak üzere Paraf KOBİ kredi kartı.
  • Üyelerin işletme sermayesi ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla; azami 20 bin lira limitli Ticari Kredili Mevduat Hesabı (KMH).

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz