Allianz Türkiye’den Startup’lara 100 bin liralık can suyu

0
34
Allianz Startup

İTÜ Çekirdek tarafından düzenlenen Big Bang Startup Challenge adlı girişimcilik yarışmasında; Allianz Türkiye girişimcilere nakdi ödül vermeye devam edecek. Toplam 100 bin lira değerindeki ödülüyle Allianz Türkiye; seçeceği girişimcilere can suyu olmayı hedefliyor.

İTÜ ARI Teknokent, girişimcilik ekosistemine katkı sunmak amacıyla desteğini aldığı Allianz Türkiye ile iş birliğini bu yıl da sürdürüyor. Allianz Türkiye ile İTÜ ARI Teknokent’in iş birliği kapsamında; erken aşama girişimcilik merkezi İTÜ Çekirdek tarafından düzenlenen Big Bang Startup Challenge adlı girişimcilik yarışmasında; Allianz Türkiye girişimcilere nakdi ödül vermeye devam edecek. Toplam 100 bin lira değerindeki ödülüyle Allianz Türkiye; seçeceği girişimcilere can suyu olmayı hedefliyor.

8’ncisi düzenlenecek

Tüm Türkiye’den başvuran girişimler arasından yaptığı elemeler sonucunda; melek yatırım ağlarını, yatırımcıları ve kurumsal şirketleri bir araya getiren Big Bang Startup Challenge; ticarileştirilebilir ürünlerin ortaya çıkarılmasını amaçlıyor. Bu yılın Kasım ayında 8’ncisi düzenlenecek Big Bang’de başarılı bulunarak, 21 milyon lira değerinde kaynakla buluşacak olan girişimler; İTÜ Çekirdek Erken Aşama Kuluçka Merkezi’nde de bir yıl süreyle network, yatırım ve satış desteklerinden yararlanacak.

Başvurular devam ediyor

Big Bang Startup Challenge’da Allianz Türkiye’nin vereceği 100 bin lira değerindeki ödülün yanı sıra diğer tüm ödül ve yatırım desteklerine de aday olmak isteyen girişimlerin itucekirdek.com adresinden başvurmaları gerekiiyor. Başvurusu kabul edilenler, girişimlerini İTÜ Çekirdek girişimcisi olarak geliştirerek; network, yatırım ve satış desteğiyle buluşacak ve Allianz Türkiye çalışanlarının mentorluklarından yararlanabilecek.

Startup Dostu Şirket

Allianz Türkiye, geçen yıl, Bizz Consulting tarafından, TOBB Genç Girişimciler Kurulu, Endevaor Türkiye ve Özyeğin Üniversitesi iş birliğiyle düzenlenen Corporate&Startup Day’de, “Startup Dostu Şirket” ödülüne layık görülmüştü. Allianz Türkiye ayrıca startup’ların oylarıyla belirlenen startup dostu ilk 10 şirket arasında 8. sırada yer almıştı. Türkiye’deki holdingler, büyük şirketler, bankalar ve startup’ları bir araya getiren Corporate&Startup Day kapsamında startup’lar şirketleri; bu alana yapılan yatırımların yanı sıra iş birliklerinin kalıcılığı, mentorluk ve danışmanlık konularında verilen desteğin kalitesi ve hızlandırıcı program imkânları açısından değerlendiriliyor.

Allianz Türkiye ‘startup dostu’ seçildi

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz