29 Mayıs 2022, Pazar
spot_img

Allianz Türkiye’nin startup girişim programı tamamlandı

Allianz Türkiye’nin startupların girişimlerini hızlandırmak ve sigorta sektöründe inovasyonu desteklemek için Hackquarters iş birliği ile hayata geçirdiği HackZone Scale Up Accelerator programı tamamlandı.

Allianz Türkiye’nin sigortacılıkta inovasyonu ileriye taşıma hedefiyle startup’larla iş birliğini artırmak ve startupların girişimlerini hızlandırmak üzere gerçekleştirdiği HackZone Scale Up Accelerator programı tamamlandı. Sigorta sektöründe bir ilk olan ve 6 ay süren program kapsamında 87 başvuru arasından öne çıkan B2Metric, Co-one, OtoKonfor, Diyetkolik, Uservision programa kabul edildi. Program süresince girişimler yurtiçi ve yurtdışından toplam 750 bin dolarlık yatırım topladı.

Kullanıcı deneyimini iyileştirme ve müşteri bağlılığını artırma, oyunlaştırma teknolojisinin sigorta sektörüne uyarlanması ile dijital sağlık çözümleri alanlarında inovatif çözümleri olan girişimcilerle iş birliği yapılan programda HackZone Scale Up Accelerator ile startup’lara, Allianz profesyonellerinin yanı sıra yurtiçinden ve yurtdışından alanında uzman 49 mentor ve eğitmen tarafından toplam 88 saatlik mentorluk desteği verildi. Programda ayrıca Allianz’ın ağından faydalanma ve Allianz API’larına (Uygulama Ara Yüz Programları) erişim imkânı elde eden girişimcilere toplam 200 bin TL nakit destek sağlandı. Allianz ile iş birliği yapma şansı buılan startup’lar, Allianz’ın uluslararası yatırım network’üne ve büyük yatırım network’lerine de erişim fırsatı yakaladı.

Allianz Türkiye Pazarlama ve Dijital Sigortalar Genel Müdür Yardımcısı Onur Kırcı

Girişimcilik ekosistemini desteklemeyi sürdüreceğiz

Sektöre yenilikçi iş modelleri kazandırmayı ve startupların girişimlerini hızlandırmayı amaçladıklarını söyleyen Allianz Türkiye Pazarlama ve Dijital Sigortalar Genel Müdür Yardımcısı Onur KırcıHackZone Scale Up Accelerator Programımızla girişimcilik ekosistemini desteklemeye devam ettik. Programda, startuplara nakit fon desteği ile eğitim, mentorluk, uluslararası yatırım ağına ve Allianz’ın alanında uzman çalışma arkadaşlarımıza erişim imkanı sunduk. Ayrıca, programın bizim için en değerli kısmı olan startuplarla iş birliği fırsatını yakaladık. Bundan sonra da girişimcilik ekosistemini desteklemeye ve startup iş birliklerine devam edeceğiz.” açıklamalarında bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER