Allianz’dan ‘startup’lara 6 aylık özel destek

0
50

Sektörde uygulama ara yüz programlarını startup’lara açarak kodlama odaklı bir program yürüten Allianz, HackZone Scale Up Accelerator programı ile girişimcilerle iş birliğini güçlendirecek. Hayata geçirilen 6 aylık destek programına 24 Mayıs tarihine kadar başvuruda bulunulabilecek.

Allianz, startup’larla iş birliğini artırma ve geliştirme hedefiyle hayata geçirdiği çalışmaları ileriye taşımaya devam ediyor. Program ortağı Hackquarters ile birlikte HackZone Scale Up Accelerator programını hayata geçiren Allianz; startup’ların girişimlerini hızlandırmayı ve inovatif startup’larla iş birliğini güçlendirmeyi hedefliyor. 6 ay sürecek bu program, sigorta sektöründe bir ilk olma özelliği gösteriyor. Program kapsamında startup’lara Allianz profesyonellerinin yanı sıra; yurtiçinden ve yurtdışından alanında uzman isimlerden eğitim ve mentorluk desteği veriliyor. Allianz’ın ağından faydalanma ve Allianz API’larına (Uygulama Ara Yüz Programları) erişim imkânı sunuluyor.

5 startup’a 40’ar bin TL verilecek

Allianz Türkiye Pazarlama ve Dijital Sigortalar Genel Müdür Yardımcısı Onur Kırcı

Allianz ile iş birliği yapma fırsatı bulan startup’lar Allianz’ın uluslararası yatırım network’ü ile büyük yatırım network’lerine erişebiliyor. Kullanıcı deneyimini iyileştirme ve müşteri bağlılığını artırma; oyunlaştırma teknolojisinin sigorta sektörüne uyarlanması; ve dijital sağlık çözümleri alanlarında olmak üzere; 3 temada inovatif çözümleri olan girişimler olmak üzere 3 temada faaliyet gösteren girişimciler; 24 Mayıs tarihine kadar hackzoneinsurance.com web sitesi üzerinden programa başvuruda bulunabiliyor. Program kapsamında seçilen 5 startup’a programın diğer faydalarıyla birlikte 40’ar bin TL destek veriliyor.

Girişimcilik ekosistemindeki sinerjiyi artırmayı hedefliyoruz

Allianz Türkiye Pazarlama ve Dijital Sigortalar Genel Müdür Yardımcısı Onur Kırcı; sigortacılıkta inovasyonu ileriye taşıma odağıyla projeler geliştirmeye devam ettiklerini belirterek; “Startup’ların tasarım odaklı düşünme ve kodlama yaptıkları bir maratonun ardından hayata geçirdiğimiz HackZone Scale Up Accelerator ile girişimlerle iş birliğimizi güçlendirmeye devam ediyoruz. Sektörde bir ilke daha imza attığımız bu program ile Allianz ekipleri ve girişimcilik ekosistemi arasındaki sinerjiyi artırmayı; şirketimizde inovasyon ve kültürel değişimi güçlendirmeyi; sektördeki yenilikçi çözümleri desteklemeyi, küresel trend ve teknolojileri takip etmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz