Altın Yumurta Üniversiteli Fon Sepetim Yarışması

0
8

Takasbank, Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) ve Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD) iş birliği ile lisans ve ön lisans öğrencilerine yönelik düzenlenen ‘Altın Yumurta Üniversiteli Fon Sepetim Yarışması’ için düğmeye basıldı.

Yarışma, sanal ortamda portföy oluşturma imkanı verilerek gençleri uzun vadeli yatırım ve tasarrufa yönlendirme amacıyla düzenleniyor. Sermaye Piyasası Kurulu’nun fon sepeti kuralları çerçevesinde; Takasbank tarafından kurulan ve işletilen ‘Türkiye Elektronik Fon Alım Satım Platformu’nda (TEFAS) işlem gören fonların alım satımı gerçekleştirilerek yatırım fonlarının üniversite öğrencileri tarafından tanınması sağlanacak.

Yarışmanın hedefleri Yatırım fonlarının bireysel yatırımcı için en uygun yatırım aracı olduğunu ortaya koymak, yatırım fonlarının hayatın her döneminde farklı koşullar ve sınırlamalar dahilinde kullanabileceğini göstermek, yatırım yaparken amacın her daim en yüksek getiriyi sağlamak değil yatırımcının koşullarına göre makul riskle en uygun getiriyi sağlamak olduğunu ortaya koymak olarak belirlendi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz