Kurumsal Üye Şirketler

İlgili Yazılar

Bir Yorum

 1. 1

  Gökhan Çetinoğlu

  Bu ülkede, zorunlular dahil her branşta sigortalılığın bu kadar düşük olmasının bir çok sebebi var.
  Başta tabi ki EĞİTİM ve buna paralel olarak SİGORTA BİLİNCİ ve belki de aynı derecede önemli olan ALIM GÜCÜ!

  Özellikle hayat / emeklilik branşına baktığımızda ise bu yukarıdaki sebeplerden sonra sigortacılığın emekleme döneminin daha başında (ki hala bu dönem devam ediyor diyebiliriz rahatlıkla) başta zamanın gene en büyük dolayısı ile ulaşılabilir şirketi olan Anadolu Sigorta A.Ş. nin liderliğinde kesilen enflasyon veya döviz bazında koruması olmayan birikim poliçeleri değil miydi? Sigortalılar 10 yıl sonunda kuşa dönüşmüş rakamlarla emekli edilmedi mi? Bunun sonucundaki güvensizlik neden ile Avrupa nın, yaş potansiyeline rağmen en düşük hayat / emeklilik sigortalılık oranı olan ülkesi değil miyiz?

  Bu ülkedeki toplumsal hafıza sıkıntısı nedeni ile, hala Anadolu Sigorta nın bu branşların lideri konumunda olduğunu düşünüyorum. Yada o dönemlerde edilen kar bu büyüklüğü sürdürebilecek kadar mı yüksekti acaba?

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SIGORTAMEDYA Yayıncılık A.Ş. - Copyright © 2015 Sigortamedya Yayın Grubu. | Powered by
İnternet portalımızda yer alan tüm haber metini, resim ve benzeri içeriğin hakları Sigortamedya Yayıncılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda, kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.