29 Mayıs 2022, Pazar
spot_img

Sürdürülebilir gelecek için bir adım daha

Anadolu Hayat Emeklilik, dünyanın en büyük kurumsal sürdürülebilirlik inisiyatifi olan Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin (UN Global Compact) katılımcısı oldu.

Anadolu Hayat Emeklilik, 160’ın üzerinde ülkede 14 binin üzerinde şirket ve 4 binin üzerinde şirket dışı üye ile dünyanın en büyük kurumsal sürdürülebilirlik platformu olan Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin (UN Global Compact) katılımcısı oldu.

Söz konusu üyelik kapsamında UN Global Compact’in insan hakları, çevre iyileştirme, çalışma standartları ve yolsuzlukla mücadele gibi alanlarda şirketlerin temel sorumluluklarının belirlendiği 10 ilkesini benimseyen Anadolu Hayat Emeklilik, şirketin strateji ve operasyonlarını, ilgili ilkelere uyumlu hale getirmek için gönüllülük esasıyla çalışacağını taahhüt etti.

Geleceğe değer katmayı sürdüreceğiz

Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Yılmaz Ertürk, konuyla ilgili açıklamalarda bulunarak “Sürdürülebilirliği iş modelimizin ve süreçlerimizin temeline alarak UN Global Compact üyeliğimizle birlikte sürdürülebilir gelecek için bir adım daha attık. Uzun yıllardır devam ettiğimiz ekonomik, çevresel ve sosyal etki faaliyetlerimizde tüm çalışanlarımızın desteğini alarak ilerleme kaydetmeye kararlıyız. Operasyonel verimlilik, kaynak tüketiminin azaltılması, sera gazı emisyonlarının nötrlenmesi gibi konularda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da faaliyetlerimizi sürdüreceğiz.” dedi.

Ertürk, sürdürülebilir gelecek, kadının güçlenmesi ve toplumsal cinsiyet eşitliği ve 2021 yılında hayata geçirdikleri İleri Dönüşüm Hareketi gibi konularda iş birliği içinde oldukları inisiyatiflerle birlikte çevreye ve ekonomiye olumlu katkıda bulunmaya devam edeceklerini aktararak “Sürdürülebilir kalkınma yolunda; ülkemize, dünyamıza ve gelecek nesillere sorumlu bir şirket misyonuyla daha fazla katma değer yaratmayı sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER