22 Eylül 2021, Çarşamba
spot_img

Anadolu Sigorta, “Hibrit Çalışma Modeli”ne geçiyor

Anadolu Sigorta, 1 Eylül 2021 itibarıyla yüzde 25 kapasiteyle ofisten çalışmayı destekleyen “Hibrit Çalışma Modeli” ile yeni bir dönemi başlatıyor.

Pandemiyle birlikte şirketlerin iş yapış modellerinde de önemli bir değişim yaşandı. Bu değişimi kurum kültürü haline getirmeyi planlayan Anadolu Sigorta, 1 Eylül 2021 tarihi itibarıyla yüzde 25 kapasiteyle ofisten çalışmayı destekleyen “Anadolu Sigorta, “Hibrit Çalışma Modeli”ne geçiyor. Anadolu Sigorta, “İş Yerinde Mutluluk Hareketi” mottosuyla hayata geçirmeye hazırlandığı hibrit çalışma modeliyle yeni bir kültürel dönüşüm başlatıyor.

Anadolu Sigorta bu sayede, evden çalışmanın verimliliğini kaybetmeden, ofiste çalışmanın sinerjisini tekrar yaşatmayı hedefliyor.

Evde çalışmanın verimliliği ofisin sinerjisiyle birleşiyor

Yeni çalışma sistemlerine ilişkin bilgi veren Anadolu Sigorta 1.Genel Müdür Yardımcısı Filiz Tiryakioğlu; “Pandeminin değiştirdiği kural ve alışkanlıklar önümüzdeki dönemde de devam edecek ve kalıcı bir hale gelecek gibi görünüyor. Bu öngörüden hareketle bir buçuk yıldır deneyimlediğimiz uzaktan çalışmanın verimliliği ile ofislerde çalışmanın sinerjisini birleştireceğimiz yeni bir yapı tasarladık. Ofislerimizi her gün gelmek zorunda olduğumuz bir ortamdan ziyade, birlikte çalışmayı destekleyen bir alan haline getiriyoruz” şeklinde konuştu.

“Müdürlüklerimiz, yöneticilerinin onayı ve takibiyle, minimum yüzde 25 kapasiteyle çalışmaya başlayacak” diyen Tiryakioğlu “Bilgi teknolojileri çalışanlarımız, Satış Kanal Sorumluları ve Risk Mühendislerimiz ise bağlı oldukları yöneticilerimizin inisiyatifiyle, asgari bir oran olmadan, ofis kullanım kapasitelerine uyumlu şekilde çalışacaklar. 1 Eylül’e kadar ise aşı ve normale geçiş takvimine bağlı olarak pandemi koşulları çerçevesinde; uygulamakta olduğumuz uzaktan çalışma düzeni aynı şekilde devam edecek. Hayata geçirdiğimiz ‘İş Yerinde Mutluluk Hareketi’ ile yeni çalışma modelimizin en verimli şekilde yürütülmesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz.” açıklamasında bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER