16 Ekim 2021, Cumartesi
spot_img

‘Acente dostu şirket’ prensibi ile acentelere destek sürecek

Ankara Sigorta’nın, acente sayısının artacağını belirten Ankara Sigorta Bölgeler Satış Direktörü Dr. Ali Ünal, “Ankara Sigorta geçmişte olduğu gibi günümüzde de acente dostu şirket olma prensibini devam ettirecek” diyor.

SİGORTAMEDYA / ALP SÜER

Sigorta şirketlerinin en büyük dağıtım kanalı olan acenteler, pandemi döneminde ciddi sorunlarla mücadele etmek zorunda kalırken, sigorta şirketlerinin de acentelere desteği sürüyor. Sektörün köklü şirketlerinden hatta, acente şirketlerinden Ankara Sigorta da acentelere yatırım yapan şirketlerin başında geliyor. Ankara Sigorta Bölgeler Satış Direktörü Dr. Ali Ünal, “Ankara Sigorta, geçmişte olduğu gibi günümüzde de acente dostu şirket olma prensibini devam ettirecek” diyor.

2021 sonu hedefimiz; 1600 acenteye ulaşmak

85 yıldır Türk sigorta sektöründe faaliyet gösteren ve sermayesi yüzde 100 Türk iştiraki olan Ankara Sigorta’nın, Türkiye genelinde 9 Bölge Müdürlüğü ve 79 ilde 1250 adet acentesi ile hizmet verdiğini belirten Ünal, 2021 yılı sonunda 81 ilde 1600 adet acente ile hizmet vermeyi planladıklarını söylüyor. Acentelerin, Ankara Sigorta’nın satış kanalları içerisinde en önemli yere sahip olduğunu vurgulayan Ünal, “Toplam üretimimizde acentelerimiz, yüzde 90’ın üstünde paya sahip olup, acentelerimiz ile büyümeye ve gelişmeye devam ediyoruz” diyor.

Pandemi döneminde acentelere verdikleri destekten de söz eden Ünal, “Acentelerin pandemide yaşadıkları zorlukları gözönüne alarak 6 ayı geçen ‘havuz dışı trafik poliçeleri’nde iptal almayarak acentelere bir nebze de olsa destek olmaya çalışıyoruz. Ayrıca, DASK komisyon oranlarımızı güncelleyerek; sektörde ses getirir bir komisyon oranına yükselttik” diye konuşuyor. Dijitalleşmenin de pandemi döneminde önemine değinen Ünal, şirket olarak bu dönemde Ankara Sigorta mobil uygulamasını hayata geçirdiklerini ve cep telefonundan çok kolay bir şekilde sigortacılıkla ilgili tüm işlemlerin yapılabilmesini sağlayarak, satış kanallarının hizmetine sunduklarını kaydediyor.

‘Acente değerini bilen 85 yıllık köklü çınarız’

Ünal, röportaj sonunda acentelere yönelik son söz olarak; “Ankara Sigorta, acenteleri ile var olan acentelerinin değerini bilen 85 yıllık köklü bir çınar. Acentesi dışında banka, holding vb. satış kanalı bulunmayan şirketimiz, acenteleri ile hız kesmeden son derece emin adımlarla yoluna devam edecek” diyor. Ankara Sigorta’nın mevcut broker sayısı da 44 düzeyinde bulunuyor.

Dr. Ali Ünal, Ankara Sigorta’nın yeni ürünlerini anlattı

• Karavancı dostlarımız için Ankaravan Trafik ve Kasko Sigortası çıkararak onların daha uygun ve daha dolu teminatlarla sigortalanmasını sağladık.

• Kefalet Senedi Sigortası ürünümüzü rekabetçi ortama uygun olarak piyasaya sunduk.

Güvencem Ankara’m Ferdi Kaza ürünü ile sigortalıların başına gelebilecek kazaen vefat durumunda 10 yıl geri ödemeli ürünümüzü acentelerimizin satışına hizmete sunduk. 

• Devlet destekli tarım sigortası ürününde tekrar rekabetçi hale gelip acentelerimize hizmet vermeye başladık.

• Tamamlayıcı Sağlık ürünümüzü çıkararak, acentelerimizin satışına ve sigortalılarımızın hizmetine sunduk.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER