9 Ağustos 2022, Salı
spot_img

Deniz Seviyesinde Tiyatro Festivali’ne yoğun ilgi

Ankara Sigorta ana sponsorluğunda hazırlanan Deniz Seviyesinde Tiyatro Festivalinin ikinci ayağı Ayvalık’ta son buldu.

Ankara Sigorta ana sponsorluğunda hazırlanan Deniz Seviyesinde Tiyatro Festivali‘nin ikinci ayağı Ayvalık’ta son buldu. Ayvalık halkı ve turistleri sanata doyurmayı hedefleyen çocuk tiyatroları, söyleşiler, tiyatrolar, konserler ile özellikle gençlere yeni ufuklar açan festival kapsamında hazırlanan dolu dolu bir program Ayvalık’ta sanatseverleri karşıladı.

Yemyeşil ormanları, huzur veren denizi, tarihi taş evleri, mavi bayraklı plajları, doğayla tarihin iç içe geçtiği benzersiz yapısıyla turizmcilerin gözde beldesi Ayvalık, 23-26 Haziran 2022 tarihlerinde renkli bir sanat etkinliğine de ev sahipliği yaptı. Ankara Sigorta ana sponsorluğunda yapılan Deniz Seviyesinde Tiyatro Festivali; tiyatro, müzik, ve kültür yönetimi gibi birçok farklı profesyonelin bir araya gelmesiyle hayat buldu.

4 gün süren festivalin ilk gününde Elçin Sangu, Ali Seçkiner Alıcı’nın başrolünde yer aldığı ‘Şehirde Kimse Yokken’ adlı tiyatro gösterisi sergilendi. Festivalin ikinci gününde; Nilperi Şahinkaya’nın tek kişilik performans sahnelediği yeni oyunu  ‘Doğal Afet’ Ayvalık Amfi Tiyatro’da sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Festivalin üçüncü gününde; ilk olarak Cunda Bekir Coşkun kütüphanesinde Tülin Özen ve Tansu Biçer Nora 2 oyunu ile büyük beğeni topladı. Sonrasında ise Serkan Keskin, İbrahim Selim ve Sarp AydınoğluKuşlar’ adlı tiyatro gösterisi ile Ayvalık Amfitiyatro’da sanatseverlere keyifli dakikalar yaşattı. Kapanışta ise; Binnur Kaya, Dolunay Soysert, Güven Kıraç ve Levent Ülgen, Vahşet Tanrısı adlı oyun ile farklı dünyalara, farklı duygulara sanatseverleri taşıdı. Merakla beklenen ve tüm amfitiyatroyu dolduran oyun tüm izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı.

Festivalin müzik ayağında ise Mirkelam, Kalben, Dolu Kadehi Ters Tut müzik grubu sahnedeki keyifli performansları ile Ayvalık denizinin dalga seslerine müzik ritimlerini, notalarını eklediler.

Kalabalık ekibi ve Ankaravan ile festivalde yer alan Ankara Sigorta, kültür sanat alanına verdiği destekle takdir topladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER