29 Mayıs 2022, Pazar
spot_img

Tamamlayıcı sağlık, anlamlı prim ve ödeme avantajı sağlıyor

Tamamlayıcı sağlık sigortasının tüketicilere anlamlı bir prim ve ödeme avantajı sağlayan bir ürün olduğunu belirten Ankara Sigorta Sağlık Müdürü Hacire Parmaksız, Ankara Sigorta’nın tamamlayıcı sağlık ürünlerinin teminat yapılarını da farklılaştıracaklarını söylüyor.

SİGORTAMEDYA / ALP SÜER

Türkiye’de pandemi döneminde sigorta sektörünün öne çıkan branşlarından ‘sağlık’a ilgi sürüyor. Sektörde hastalık/sağlık branşındaki büyümede de özel sağlık sigortalarından (ÖSS) daha çok, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası (TSS) etkili oluyor. Hayat dışı sektörde, TSS ürününü yeni sunan şirketler arasında Ankara Sigorta yer alıyor. Biz de Hayatınız Sigortalı Dergisi olarak Ankara Sigorta Sağlık Müdürü Hacire Parmaksız ile bir röportaj yaptık. TSS ve Ankara Sigorta Tamamlayıcı Sağlık hakkında sorularımızı yanıtlayan Parmaksız, TSS’nin, tüketicilere anlamlı bir prim ve ödeme avantajı sağlayan bir ürün olduğunu söylüyor. Parmaksız, Ankara Sigorta’nın tamamlayıcı sağlık ürünlerinin teminat yapılarını da farklılaştıracaklarını ifade ediyor.

Tamamlayıcı sağlıkta primler daha uygun

Tüketicilerin TSS’ye, ÖSS’ye göre daha uygun bir prim ile sahip olabileceğini belirten Parmaksız, “Tamamlayıcı sağlık ürünü ile çok daha uygun fiyata ayakta tedavi giderlerinin de dahil olduğu bir plan satın alabilir; sadece zorunlu katkı payı tutarını ödeyerek poliçeden ve avantajlarından faydalanabilirsiniz” diyor. Parmaksız, kişisel fikri olarak kurumlar tarafından çalışanları için fiyat avantajı nedeniyle TSS kullanımının, ÖSS’ye göre daha çok tercih edileceğini söylüyor.

Ankara Sigorta Tamamlayıcı Sağlık ürünü hakkında bilgiler de veren Parmaksız, söz konusu ürünü, 2021 Mart ayında satmaya başladıklarını söylüyor. Ürünün, ‘modüler bir yapıya’ sahip olduğunu vurgulayan Parmaksız, bireylerin ailelerindeki her kişi için farklı teminat planı seçerek poliçe satın alabileceklerini kaydediyor. TSS ürününün, teminat yapısı ve ürün alternatiflerini geliştirme projelerinin olduğunu belirten Parmaksız, “Hem satış kanallarımızın önerileri hem de müşteri ihtiyaçlarına göre ürünlerimizin teminat yapılarını farklılaştıracağız” diyor.

Maliyetlerdeki artış ürün fiyatlarına yansıyacak

Parmaksız’a son dönemde TSS fiyatlarındaki artışı da sorduk. Bu artışın, aslında sadece TSS özelinde olmadığına dikkat çeken Parmaksız, “İçinde bulunduğumuzu ekonomik koşullar sektörümüzü de etkiledi. Hem medikal hem operasyonel maliyetlerin artması ürün fiyatlarına da yansıyacak. Buna karşın, Ankara Sigorta olarak ürün fiyatımızı maliyetler ile birlikte sigortalılarımız için de sürekliliğini sağlayabileceği bir primde tutmak, önceliklerimiz arasında olacak” diye konuşuyor.

Ankara Sigorta Tamamlayıcı Sağlık kolay ve sade bir ürün

Ankara Sigorta Sağlık Müdürü Hacire Parmaksız’ın verdiği bilgilere göre, modüler bir yapıya sahip ‘Ankara Sigorta Tamamlayıcı Sağlık’ ürünü, kullanıcı adayları ve satış kanalları için kolay ve sade bir ürün. Üründe, bölge-prim ayrımı yapmaksızın herkes için tek bir network/ anlaşmalı kurum ağı geçerli. Yani, poliçeyi alan herkes, tüm anlaşmalı kurumlardan faydalanabiliyor. Buna ek olarak, tüketici ister yatarak & ayakta tedavi teminatlı plan, isterse sadece yatarak tedavi teminatlı plan alsın, kendisine ücretsiz olarak ‘Sağlık Destek Paketi’ sunuluyor. Bu hediye paketi ile ücretsiz olarak diyetisyen, psikolog, diş bakımı ve check-up hizmetinden faydalanmak mümkün.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER