RS, şirketlerin hasar maliyetini yüzde 80 azaltıyor

0
11

RS Hasar Çözümleri, ‘Önce onarım’ ilkesinden hareket ederek yanlış akaryakıt dolumu nedeniyle araçta meydana gelecek hasarları değiştirmek yerine onararak hem akaryakıt istasyonlarının zararlarını, hem de sigorta şirketlerinin hasar maliyetlerini yüzde 80 oranında azaltıyor.

Araçlarınızı her türlü kaza riskine karşı kasko ve trafik sigortası ile koruma altına almak mümkün. Özellikle kasko yaptıran sigortalılar sadece trafik kazaları değil, birçok hasara karşı araçlarını güvence altına alabiliyor. Bunlardan birisi de ‘Yanlış akaryakıt dolum hasarları.’ Son dönemde akaryakıt şirketleri ve sigorta şirketleri bu konuda şirketlere önemli teminatlar ödemek zorunda kalıyor. Bu noktada RS Hasar Çözümleri devreye giriyor. Birkaç ay önce faaliyetlerine başlayan RS Hasar Çözümleri, ‘Önce Onarım’ ilkesinden hareket ederek yanlış akaryakıt dolumu nedeniyle araçta meydana gelecek hasarları değiştirmek yerine onararak hem akaryakıt istasyonlarının zararlarını hem de sigorta şirketlerinin hasar maliyetleri yüzde 80 oranında azaltıyor.

RS Hasar Çözümleri Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Güven, araçlara yanlış yakıt konması halinde yakıt enjektörleri, yakıt pompası, yakıt filtresi, yakıt sistem boruları, dizel partikül filtresi, katalitik konvertör, sübap sistemi ve yakıt deposunun zarar gördüğüne dikkat çekti. Bunun için “Önce Onarım” ilkeleri doğrultusunda konusunda uzman profesyonel ekipler tarafından hasar gören parçaların değişimi yerine onarımlarını gerçekleştirdiklerini kaydeden Güven, “Bu sayede hem akaryakıt istasyonlarının zararlarını ve hem de sigorta şirketlerinin hasar maliyetlerini büyük ölçüde azaltıyoruz” dedi.

Sigorta ve akaryakıt şirketleriyle işbirliği

RS Hasar Çözümleri olarak sigorta ve akaryakıt şirketleri ile güçlü bir işbirliği içerisinde olduklarının da altını çizen Güven, şunları söyledi: “Yanlış akaryakıt dolumu sebebiyle aracı hasara uğrayan otomobil kullanıcıları, hasarın onarımı için ya sigorta şirketlerine, ya da yanlış akaryakıt dolumu yapılan akaryakıt istasyonuna başvuruda bulunabiliyor. Hasarlı aracın yetkili servise gönderilmesi halinde, genelde tüm arızalanan parçaların doğrudan yenisi ile değişimi yapılıyor. Biz ise değişim ihtiyacı gerekmedikçe, otomobilin yakıt deposundan, pompa enjektörüne kadar tüm parçalarını onarıp, güvenlik ve kalite kontrol testlerinden geçiriyoruz. Onarımını gerçekleştirdiğimiz aracın, işçilik hatalarından dolayı arızalanması durumunda tüm servis noktalarımızda 1 yıl garanti veriyoruz. Bu sayede de sigorta ve akaryakıt şirketlerine yüzde 80’lere varan büyük bir maliyet avantajı sağlıyoruz. Bu akaryakıt firmalarının yaptırdıkları yıllık sigorta anlaşmaları bakımından da çok önemli. Daha az onarım maliyetleri akaryakıt firmalarına, poliçe yenilemelerinde daha düşük sigorta primleri ile anlaşma yapabilmelerini sağlıyor.”

yakıt tasarrufu

Yanlış akaryakıt dolumu için müşteri hattı kurdu

Öte yandan RS Hasar Çözümleri, bu konuya verdiği önemi sadece yanlış akaryakıt dolumu sonucu oluşan hasarlar için kurduğu ayrı bir müşteri hizmet hattı ile de gösterdi. Güven, 0850 480 20 20 numaralı müşteri hizmetleri hattı ile sigorta şirketlerine, akaryakıt istasyonlarına ve tüm müşterilerine hızlı çözümler sunduklarını söyledi.

Bir ayda 11 aracın hasar onarımını yaptı

Geçtiğimiz 1 ay içerisinde 11 aracın yanlış akaryakıt konulmasından dolayı meydana gelen hasarlarını onardıklarını kaydeden RS Hasar Çözümleri Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Güven, sigorta sektörüne yönelik sağladıkları faydayı şu şekilde ifade etti: “Araçların yetkili servislerde yeni parçalarla değişimi olması durumunda toplamda 311,236.00.-TL ödenecekti. Ancak RS Servislerimizde bütün araçların onarımlarını 69,808.00.-TL’ye tamamladık. Böylelikle sigorta sektörümüze toplamda 241.428,00.-TL tasarruf oluşturularak, maliyetlerinin düşmesine katkı sağladık.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz