30 Haziran 2022, Perşembe
spot_img

Arex Sigorta sermaye artırıyor

Arex Sigorta 2021 Yılı Olağan Genel Kurul toplantısında aldığı kararla sermaye artışını resmileştirdi. Kurulda Erhan Özsertel de yönetim kurulu üyeliğine getirildi.

2021 Yılı Olağan Genel Kurul toplantısını gerçekleştiren Arex Sigorta, önceden yönetim kurulu tarafından hazırlanan ve Ticaret Bakanlığı ve SEDDK tarafından uygun bulunan şirket sermeyesinin artırılmasını öngören esas sözleşme değişikliğini, Olağan Genel Kurul Toplantısında alınan kararla kesinleştirdi.

Kurulda, şirketin yönetim kurulu kadrosunda da genişlemeye gidildi. Hâlihazırda görev yapan yönetim kurulu üyelerinin yeniden üyeliğe seçilmelerinin ardından, sigortacılık ve bankacılık sektörünün deneyimli isimlerinden Erhan Özsertel de yönetim kurulu üyesi olarak seçildi.

Şirket yapımız daha da güçlendi

Olağan Genel Kurul sonrası alınan kararlarla şirket yapısının güçlendiğini söyleyen Arex Sigorta Genel Müdürü Sertem Demir, “Daha önce Yönetim Kurulu olarak hazırladığımız sermaye artışı teklifimiz hem Ticaret Bakanlığı hem de SEDDK tarafından uygun bulunmuştu. Bunun üzerine toplanan Olağan Genel Kurulumuzda bu kararı resmileştirmiş olduk. Ayrıca hepimizin yakinen tanıdığı ve sigortacılık sektörünün önemli isimlerinden Erhan Özsertel de yönetim kurulumuza seçildi. Hem sermaye artışının resmiyete kavuşması hem de kuruluşumuzdan bu yana danışman olarak bizimle birlikte olan Erhan Bey’in yönetim kurulumuza katılması ile yolumuza daha da güçlenerek devam ediyoruz. Yaşanan bu gelişmelerin şirketimize ve sektöre hayırlı olmasını dileriz.” dedi.

Başarılarımız devam edecek

Olağan Genel Kurul sonrasında yönetim kurulu üyesi olarak seçilen Erhan Özsertel ise Arex Sigortanın bir parçası olmaktan mutlu olduğunu belirterek “Kuruluşundan bu yana danışman olarak içinde yer aldığım Arex Sigorta’nın bugün itibariyle artık yönetim kurulu üyesi olarak görevime devam edeceğim. Sermaye artışı ve yönetim kurulumuzdaki bu güçlenmeyle birlikte önümüzdeki dönemde çok daha güzel işler başaracağımıza inanıyorum. Yaşanan bu gelişmelerin hayırlı olmasını temenni ederim.” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER