29 Mayıs 2022, Pazar
spot_img

Arex Sigorta’nın ilk reklam filmi yayında

Arex Sigorta Kefalet Sigortası hizmeti ile ilgili TV reklamı yayınladı.

Arex Sigorta, kefalet sigortasında temel sorun olan senedin hazırlanma süreçlerini sektördeki müşterilerinin ihtiyaçlarını da dikkate alarak en hızlı şekilde karşılamak amacıyla yeniden tasarladı. Başvurunun değerlendirmeye alınmasından senedin üretimine kadar olan süreyi 24 saat içinde tamamlayarak iş insanlarının kullanımına sunan Arex Sigorta, bu hizmetini iş dünyasına duyurmak için ekonomi televizyon kanallarında ilk reklam filmini yayınladı.

e-ihalelerde kullanılabilecek  

SEDDK’nın hazırladığı kefalet senetlerinin güvenli elektronik imza ile düzenlenebilmesine imkân tanıyan düzenleme, Resmî Gazete’nin 25 Aralık 2021 tarihli sayısında yayımlanarak yürürlüğe girmişti. Söz konusu kanun değişikliği ile elektronik ihale yöntemiyle yapılan kamu ihalelerinde istekliler tarafından teklif kapsamında geçici teminat mektubu olarak kefalet senetlerinin kullanılmasının önündeki engeller kaldırılmış oldu. 24 saat içinde değerlendirme ve basım işlemleri tamamlanarak iş dünyasının gayri nakdi kredi ihtiyacına karşılık veren Arex Kefalet Sigortası da artık e-ihalelerde de kullanılabilecek.

Kefalet sigortası ülke ekonomisi için önemli

Kefalet sigortasının Türkiye ekonomisi için önemli olduğunu dile getiren Arex Sigorta Genel Müdürü Sertem Demir, “Finansal Sigortalar içinde yer alan Kefalet Sigortası, ülkemizde finansal sistemin ciddi manada derinleşmesine katkı sağlayacaktır. İş insanlarımıza bankalardaki kredi limitlerine dokunmadan ihtiyaçları olan gayri nakdi krediyi Kefalet Senedi ile sağlamış oluyoruz. Ülkemiz ekonomisine olan katkısı ve iş insanlarımıza alternatif gayri nakdi kredi limiti oluşturması açısından bu ürünü fazlasıyla önemsiyoruz.” dedi.

Demir, iş insanlarının Kefalet Sigortası hakkında bilgilenmesini sağlamak için bir TV reklamı yayınlamaya karar verdiklerini aktararak “Kefalet Sigortası’nın e-ihalelerde de geçerli hale gelmesini sağlayan yasal düzenlemenin yapılmış olması da oldukça önemli bir sorunu çözüme kavuşturdu.” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER