İlgili Yazılar

Bir Yorum

 1. 1

  Gökhan Çetinoğlu

  25 yıldır sigorta acenteliği yapmaktayım.

  Ürün çeşitliliği ile pastanın büyüyeceğini, arzın artacağını sanan insanların o görevlerde bulunmasını esefle kınıyorum.

  Her şeyden önce Milli eğitim Bakanlığı ile koordineli çalışarak, liseden mezun bir gencin temel banka, sigortacılık bilgisi ve bilincine sahip olunması sağlanmalı. Ülkemizde üniversite mezunları bile havale / eft yasa trafik / kasko sigortaları arasındaki farkları bilmiyor. Bu bilgi ve bilince sahip olmayan birine nasıl yani geliştireceğin sigortaları satabilirsin ki?

  Ülkemiz şartlarında böyle bir çalışma, bir hareketlenme sağlayacaktır ama başka büyük bir engel daha var ki buna sektörün çare bulması da mümkün değil. ALIM GÜCÜ!!! Türkiye de kaç işşiz var, kaç asgari ücretle çalışan var, orta halli 3-4 kişilik bir ailenin sigortaya ayırabileceği bütçe ne kadar olabilir gerçekten haberleri yok sanırım bu şahısların!

  Kasım 2019 verileri ile ZORUNLU Trafik Sigortasını bile yaptırmayanların sayısına bakarsak, çıkaracakları yeni ürünleri satacaklarını düşünmek abesle iştigal. Trafikteki araç sayısı 22 milyonu geçerken zorunlu trafik sigortalı araç sayısı 14,1 milyon, kaskolu araç sayısı ise 4,4 milyon adette kaldı!!!!

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SIGORTAMEDYA Yayıncılık A.Ş. - Copyright © 2015 Sigortamedya Yayın Grubu. | Powered by
İnternet portalımızda yer alan tüm haber metini, resim ve benzeri içeriğin hakları Sigortamedya Yayıncılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda, kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.