19 Ağustos 2022, Cuma
spot_img

ASELSAN çalışanlarının sağlığı Türkiye Sigorta güvencesinde

Türkiye Sigorta ve ASELSAN arasında imzalanan protokol ile ASELSAN çalışanlarının ve ailelerinin sağlığı Türkiye Sigorta Grup Sağlık Sigortası ile güvenceye alındı. ASELSAN çalışanları yapılan iş birliği kapsamında ‘Standart’, ‘Gold’ veya ‘Premium’ planlarından dilediğini seçerek; Türkiye Sigorta’nın sunduğu avantajlı hizmetlerden yararlanırken; çalışanların aileleri içinse bütün bu planlara ek olarak ‘Avantajlı Aile Planı’ ile güvence oluşturuldu. 

Türkiye Sigorta gerçekleştirdiği iş birlikleri ile hizmet yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Kurum, ASELSAN ile yaptığı anlaşma kapsamında, ASELSAN çalışanları ve aileleri için grup sağlık sigortası imkânı sağlıyor.

Ankara’da düzenlenen törende Türkiye Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Atilla Benli ile ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün karşılıklı protokol imzaladı. Aile bireyleriyle beraber yaklaşık 15 bin kişiden oluşan ASELSAN ailesi Türkiye Sigorta’nın ayrıcalıklı hizmetlerinden poliçe başlangıç tarihinden itibaren bir yıl süreyle yararlanabilecek.

Çalışanlar; ‘Standart’, ‘Gold’ veya ‘Premium’ planlarından dilediğini seçerek; Türkiye Sigorta’nın anlaşmalı olduğu tüm özel hastanelerde avantajlı fiyat ve hizmetlerden faydalanabilecek. Çalışanların aileleri de bütün bu planlara ek olarak ‘Avantajlı Aile Planı’ kapsamında; sağlıklarıyla ilgili her konuda nitelikli hizmet alacaklar. Ayrıca ASELSAN emeklileri ile birlikte ASELSAN İştirakleri ve Tedarikçileri de çalışanlarla aynı avantajlardan faydalanarak; talep ettikleri planlara sahip olabilecekler. 

“Hedefimiz 83 milyona ulaşmak” 

Türkiye Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Atilla Benli; 83 milyona ulaşma hedefiyle 38 bölgede 2 bin 500 çalışanı ve 7 bin 500 dağıtım kanalının özverili şekilde çalışmalarını sürdürdüğünü; bununla beraber güçlü sektör yolculuklarına yeni yol arkadaşları eklemekten mutlu olduklarını belirtti. Atilla Benli sözlerine şöyle devam etti; “2020 yılını sektör lideri unvanı ile kapatan Türkiye Sigorta; 2021 için daha güçlü ve iddialı hedeflerini gerçekleştirmek üzere çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Bu doğrultuda yeni yol arkadaşlarımız ile sektör yolculuğumuzda daha güçlü ilerliyoruz. ASELSAN ile yaptığımız protokol ile; tüm ASELSAN çalışanları ve aileleri Türkiye Sigorta’nın sunduğu ayrıcalıklı hizmetlerinden yararlanarak sağlıkların güvence altına alabilecekler. Bu başarılı iş birliğinde emeği geçen tüm ASELSAN ve Türkiye Sigorta ekibine teşekkürlerimi sunuyorum.

Katma değer üretmeye devam ediyoruz 

Türkiye Sigorta’nın ASELSAN ile iş birliği gerçekleştirmesinin gururunu yaşadıklarını belirten Atilla Benli sözlerini şöyle noktaladı; “Ülkemizin gurur kaynağı olan; teknolojik bağımlılığımızı en aza indirmeyi hedefleyen ve girişimleriyle milletimizin göğsünü kabartan ASELSAN ile; iş birliği yapmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Türkiye Sigorta olarak sektörümüzde yol açıcı ve öncü bir firma olmaya devam ederek; ülkemizin adını; markamızda ve göğsümüzde de taşımanın haklı gururu ve sorumluluğuyla katma değer üretmeye devam ediyoruz. Bu iş birliğinin gelecek nesillere ilham olması; gıpta edilmesi ve kalender meşrep duruşundan da taviz vermeyecek bir anlayışı benimsemiş olması ise en büyük arzumuz.”

“En değerli varlığımız çalışanlarımız”

ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün de; “Bizim en büyük değerimiz yerleşkelerimiz, binalarımız, laboratuvarlarımız değil, her biri birbirinden değerli 9 bine yakın çalışma arkadaşımızdır. Başta güvenlik güçlerimiz olmak üzere devletimizin her kurumunun ihtiyaç duyduğu stratejik elektronik sistemleri tasarlayıp geliştiren, üreten ve yıllarca devamlılığını sağlayan arkadaşlarımızın hayat kalitesini artıracak her imkânı sağlamak bizim en önemli önceliklerimizden biri” diye konuştu.

Pandemi sürecinde artan bir tempo ile çalışmalarına devam ettiklerini vurgulayan Görgün; “Yaşadığımız koşullar çerçevesinde hayata geçirdiğimiz uygulamalarımızın bir sonucu olarak; sektörümüzde TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi alan ilk şirket olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Türkiye’nin ASELSAN’ı var diyerek çalışmaya devam ettik. 2020 yılında ailemize bin 500’e yakın yeni üyemizi kazandırdık. ASELSAN’ın nitelikli insan kaynağının sağlık alanında da en ayrıcalıklı hizmeti alması bizlerin de üst yönetim olarak en temel beklentilerimizdendir ” dedi.

Hayat sigortası da eklenecek

Görgün şunları söyledi: “Ülkemizin yerli ve milli sigorta şirketi olan Türkiye Sigorta ile olan birlikteliğimizin bu açıdan son derece önemli olduğunu değerlendiriyorum. Grup sağlık sigortası ile başlatıp hayat sigortasını da ekleyerek geliştirdiğimiz bu iş birliğini iştiraklerimizin de kullanımına sunmuş bulunuyoruz. Umuyorum ki ülkemizin bu güzide iki kurumunun değer yaratan iş birliği; rekabetçi koşullarda dünya standartlarında ürün/hizmet sağlamak üzere mücadele eden kamu/özel sektör fark etmeksizin tüm yerli ve milli kuruluşlar için yeni birlikteliklere örnek teşkil edecektir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER