18 Eylül 2021, Cumartesi
spot_img

Auto King’den sertifikalı PDR eğitimi

Sektördeki yetişmiş eleman sayısını artırmak için çalışmalar yapan Auto King, Boyasız Göçük Düzeltme (PDR) konusundaki ilk eğitimlerini 12-16 Şubat arasında gerçekleştirdi.

Auto King, çalışanlarına verdikleri eğitimleri sertifikalandırarak sektördeki yetişmiş eleman sayısının artmasına katkıda bulunmaya devam ediyor. Auto King sürekli eğitim merkezi Auto King Akademi’de ‘Boyasız göçük düzeltme’ (PDR) konusundaki ilk eğitimler 12 – 16 Şubat tarihleri arasında yapıldı. PDR eğitimi alan ustalar eğitimin sonunda PDR sertifikalarını teslim aldı.

Özel maharet ve sabır gerektiren PDR yönteminin detaylı olarak anlatıldığı eğitimler 6 kişilik gruplar halinde düzenleniyor. Sınıf ortamında düzenlenen ve toplamda 5 gün süren eğitimlerde teorik bilgiler veriliyor, ardından bu bilgiler Akademi atölyesinde yapılan pratik uygulamalar ile destekleniyor. Eğitim ve uygulamalardan sonra yazılı ve sözlü sınav yapılarak katılımcının performansı ölçülüyor ve sertifikaları veriliyor. Eğitim tamamlandıktan sonra ‘eğitim anket formu’ ile de katılımcılardan yorumlar alınarak gelecek eğitimlerde ihtiyaç duyulan iyileştirmeler hayata geçiriliyor.

Serviste sertifikalı PDR ustası bulunduracağız

PDR eğitimleri ile ilgili olarak konuşan Auto King Eğitim Müdürü Hakan Perdeci, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “PDR eğitimleriyle amacımız her servis noktamızda en az bir sertifikalı PDR ustası bulundurmak. 2018 yılı sonuna kadar 50 ustamızı bu eğitimlerle sertifikalandırmayı amaçlıyoruz. Tüm Auto King servis noktalarında müşterilerimize aynı kalitede hizmet sunmak en büyük hedefimiz. Bu, süreçleri standart hale getirerek hazırladığımız sertifikasyon programı ile mümkün olacak.”

Geçen yıl yaşanan dolu hadisesi ile gündeme gelen ve araçların kaporta aksamının boya yapılmadan düzeltilebildiği PDR tekniği sadece orijinal fabrika boyası olan araçlara uygulanabiliyor ve kaporta üzerindeki dolu çukurları boya bozulmadan onarılabiliyor. Uygulama her ne kadar genel olarak dolu hasarında kullanılan bir yöntem gibi bilinse de, aslında çok daha büyük göçüklerde de rahatlıkla kullanılabiliyor. PDR yönteminde göçük özel tasarlanmış çubuklar yardımı ile küçük hasarlar düzeltilmekte, ya da özel plastik uçlar ile ve özel olarak imal edilmiş sıcak silikon yapıştırıcı kullanılarak sorunlar giderilebilmektedir. PDR tekniği sayesinde araçlarda herhangi bir boya işlemi yapılmadığı için ikinci el değeri de korunmuş oluyor.

Auto King Akademi’de PDR eğitimlerinin yanı sıra; şube ve franchise servis merkezlerinin idari ve teknik kadroları kalite yönetim sistemi, proses, prosedür, talimat ve teknik servis el kitapları çerçevesinde teorik ve pratik eğitimler de veriliyor.

PDR_Egitim_4PDR_Egitim_5PDR_Egitim_2

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER