5 Ağustos 2021, Perşembe
spot_img

“Ailemizin 40 yıllık emeği bir yangınla yok oldu”

Batman’da Soraçam AVM’de meydana gelen yangında 35 milyon liralık zarar meydana geldiği açıklandı.

Batman’da Soraçam AVM’de meydana gelen yangında 35 milyon liralık zarar meydana geldiği açıklandı. Soraçam AVM Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Açan, “Sigortamız olmadığı için ailemizin 40 yıllık emeği bu yangınla yok oldu” dedi.

Batman’da üzüntü yaratan Soraçan AVM’deki büyük yangın sonrası Açan Ailesi, mağaza çalışanları ile birlikte enkazın önünde basın açıklaması yaptı. Soraçan Mağazaları Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Açan, “Öncelikle aile olarak bizi arayan, desteklerini sunan, ziyaret eden, mesaj gönderen tüm dostlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Son derece zorlu bir gün yaşadığımızı ifade edebilirim. Olay günü sabahın dördünden itibaren mağazamızın önünde çalışanlarımız ile birlikte büyük bir mücadele sergiledik. Üzülerek belirtmeliyim ki Batman’da yangınla mücadelede hem teknik donanım hem personel noktasında eksikliklerimizin olduğu açıkça görülmektedir” dedi.

Açan, “Yangına müdahalede gecikmeler yaşanmış, ilk müdahalede itfaiyenin suyu çok kısa bir sürede tükenmiştir. Tekrar gelmesi 25-30 dakikaları bulmuştur. Bir süre sonra yangın kontrol edilemez hale gelmiş ve sonuçta manav bölümünde başlayan küçük bir yangın ile mağazamız sizin de gördüğünüz gibi kullanılamaz hale gelmiştir. Sabah 5’te olay yerine gelen sayın Valimiz ve İl Emniyet müdürümüz bizzat bu durumlara şahitlik etmiş ve üstün gayretler gösterişlerdir. Buradan kendilerine minnettarlığımızı bir kez daha ifade etmek isterim” diye konuştu.

“Her hangi bir sigortamız yoktu”

Açan, şöyle devam etti: “Büyük bir maddi zararın olduğunu ifade edebilirim. Bu mağaza, neredeyse Batman var olduğu günden bu yana ticari faaliyet gösteren ailemizin 40 yıllık emeklerinin bir eseriydi. Bir yangınla böyle yok olmuş olması ailem, kardeşlerim ve çalışanlarımız açısından son derece üzücü ve can yakıcıdır. Toplam maddi hasarımız bina, demirbaş ve stok düşünüldüğünde 35 Milyon TL civarındadır. Herhangi bir sigortamız da mevcut değildir. Ancak hiç can kaybı olmaması, bir personelimizin parmağının bile kanamamış olması bizim için en büyük teselli kaynağıdır.”

Batman Soraçam AVM

KAYNAK: batman.cagdas.com

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER