AXA GO, iyi sürüşü düşük primle ödüllendiriyor

0
83

AXA GO, sürücü davranışlarını iyileştirerek yenilemelerde daha düşük prim avantajı ve yüzde 20’ye kadar da yakıt tasarrufu sağlıyor. Axa Sigorta Satış ve Pazarlama Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Firuzan İşcan, “AXA GO, bir anlamda akıllı telefonlarımız ve saatlerimizle hayatımıza giren ve günümüzün yükselen trendi olan ‘kendini geliştirme’ konseptine tam olarak cevap veren bir ürün” dedi.

Sigorta şirketleri, tüketicilerin hayatlarını kolaylaştıran uygulamaları hayata geçirirken, sektörde birçok yeniliğin öncüsü AXA Sigorta da son günlerde ‘AXA GO’ uygulaması ile dikkat çekiyor. Sigortalının akıllı telefonuna indireceği bir mobil uygulama üzerinden yönetilen ve otomobiline yerleştirilen bir telematik cihazı ile çalışan AXA GO, sigortalı bireylere de çok sayıda avantaj sağlıyor. AXA GO’nun kasko müşterilerine sunduğu avantajları AXA Sigorta Satış ve Pazarlama Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Firuzan İşcan, SigortaMedya’nın YouTube kanalında izleyicilere anlattı.

Canlı yayında, SigortaMedya Genel Yayın Yönetmeni Can Kantar’ın sorularını yanıtlayan İşcan, “AXA GO, çayını şekersiz içenlere yönelik ürün; AXA GO, bir anlamda akıllı telefonlarımız ve saatlerimizle hayatımıza giren ve günümüzün yükselen trendi olan ‘kendini geliştirme’ konseptine tam olarak cevap veren bir ürün” dedi.

TÜKETİCİ KİŞİSELLEŞTİRİLMİŞ ÜRÜNLERE YÖNELDİ

Tüketicilerin son yıllarda ‘kişiselleştirilmiş ürünlere’ yöneldiğini vurgulayan İşcan, “Biz sigortacılar da kasko fiyatlandırmasında çok yol kat ettik. 20 yıl önce otomobilin yerli veya yabancı oluşu üzerinden fiyatlandırma yapılırken şimdi çeşitli profillere uygun fiyatlandırma sunuyoruz” diye konuştu. İşcan’ın programda verdiği bilgilere göre, AXA GO’nun dahil olduğu bir kasko poliçesi yaptıran müşterinin otomobilinde ani hızlanma, ani yavaşlama, hız, sürüş saatleri, gidilen yerler ve rotalar gibi pek çok veri toplanıyor. Bu verileri, müşteriler kendi sürüş davranışlarını iyileştirmek için mobil uygulamadan görüntüleyebiliyor. Ayrıca, yine bu veriler kullanarak her müşteri için sürüş davranışları doğrultusunda bir sürüş puanı oluşturuluyor. Bu sürüş puanı da kasko yenilemelerinde müşterilere prim indirimi olarak dönebiliyor. Güvenli sürüş puanı ne kadar yüksekse müşteri o kadar çok prim indiriminden faydalanabiliyor. Bu da yaklaşık yüzde 20’lere varan bir orana denk geliyor. Piyasada bu teknoloji, 1000 TL’ye yakın bir fiyatla satılırken, Axa Sigorta ise AXA GO’yu kapsayan kasko poliçesine sahip tüm müşterilere bunu ücretsiz sunuyor.

HIRSIZLIĞA KARŞI DA FAYDALI

AXA GO’yu “çayını şekersiz içenlere yönelik bir ürün” olarak adlandıran İşcan, şunları söyledi: “Sürüş davranışı takibi her anlamda kasko ürünleri arasında benzersiz bir yenilik. Gelişmiş sürüş değerlendirme teknolojisi sayesinde müşterilerimiz yol güvenliklerini etkileyen risk faktörlerini görebiliyor ve bunlarla ilgili geri bildirim alabiliyorlar. Sürüş davranışını iyileştirmenin yol güvenliğine ek olarak bir diğer faydası da benzin tasarrufu sağlaması. Malum ani hızlanmalar ve durmalar otomobilin benzin tüketimini etkiliyor. Bu anlamda, AXA GO’nun, çevre dostu bir ürün olduğunu da söyleyebiliriz.” AXA GO’nun otomobilin yerini bulmayı kolaylaştırdığını da ifade den İşcan, “Müşterilerimiz, otomobilin nerede olduğunu anlık olarak görebiliyorlar. Bu izinsiz araç kullanımına veya hırsızlığa karşı oldukça faydalı bir özellik. Ürünün ayrıca ebeveyn kontrolü özelliği de var. Dolayısıyla aileler yeni otomobil kullanmaya başlayan çocuklarının sürüş davranışlarını takip edebiliyor” dedi.

SADECE HASAR ÖDEMİYORUZ SİGORTALININ YANINDAYIZ

AXA Sigorta olarak sadece hasar ödeyen değil, müşterilerinin karşılaşabileceği risklerden önce de yanında olmak istediklerini vurgulayan İşcan, şunları söyledi: “Trafik kazaları önce cana zarar veriyor. 2020 yılında 2 bin 197 vatandaşımız hayatını kaybetti. Yaralı sayısı ise 228 bin 565 tane. 365 bin tane de kaza olmuş. Bunlar çok ciddi rakamlar. Ortalama hızın yüzde 5 artması, tüm yaralanmalı kazalarda yüzde 10, ölümlü kazalarda ise yüzde 20 düzeyinde artışa yol açıyor. Bizim buradaki amacımız iyi sürücü olmak isteyen kişilere faydalanabilecekleri bir araç geliştirmekti.” AXA Sigorta olarak sektörü yeniliklerle tanıştırmaya devam edeceklerini belirten İşcan, “AXA GO’nun yanı sıra Cep Telefonu Sigortası, AXAFit gibi inovatif ürün ve hizmetlerimizle, müşterilerimize birbirinden farklı ihtiyaçlarına cevap veren yeni teminatlarımızla, AXAClub gibi yenilikçi uygulamalarımız ve iş birliklerimizle bu alandaki liderliğimizi de sürdürmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

İstanbul-Şişli’de faaliyet gösteren ve yaklaşık 15 yıldır AXA Sigorta acentesi olduğunu belirten Turyaş Sigorta Ömer Faruk Kaleli, AXA Go ile ilgili şu görüşleri dile getirdi: “AXA GO üzerinde yaklaşık 3 yıldır emek veriliyor. Gerekli düzeltmeler ile artık son durumunu almış bir ürün. Başlangıcından bu yana sigortalılar tarafından çok ilgi görüyor. Tercih edecek kitleye ulaştığında çok kullanışlı bir ürün. Ayrıca geliştirilmeye açık bir ürün. Belki de ileride kaza yapıldığında kaza bildirimini otomatik olarak yapacak.”

AXA GO YOL GÜVENLİĞİNİN DE SİGORTASI

Programda, AXA GO’nun yol güvenliği açısından da somut fark yaratacak bir ürün olduğunu vurgulayan İşcan, şu değerlendirmelerde bulundu: “Otomobil kullanırken de bazen dalgınlıkla aniden hızlandığımızı, şeridimizden çıktığımızı fark etmeyebiliyoruz. Otomobili anlık olarak takip eden bir sistem olmaksızın bunun farkına varmak da neredeyse imkânsız. Dolayısıyla AXA GO farkında olmadığımız sürüş davranışlarının takibi ve iyileştirilmesi açısından değer yaratan bir inovasyon. Geçtiğimiz yıl Trafik Haftası’nda İçişleri Bakanlığımız tarafından yayınlanan verilere göre trafik kazalarının acı can kayıplarının yanı sıra ülkemize ekonomik maliyeti sadece 2019 yılında 55,5 milyar TL. Bu konuda yürütülen 2011 yılından bu yana kamu kurumları tarafından yürütülen Karayolları Trafik Güvenliği Stratejik Planı’nın etkisiyle önemli yol kat edilmiş olsa da hala yapılacak çok şey var. Bu açıdan kamu kurumlarının çabalarına katkı sağlamak adına da AXA GO’nun yol güvenliği için değer yaratan bir ürün olduğuna inanıyorum. Güvenli sürüş davranışlarındaki artış, kaza frekanslarının ve büyüklüğünün düşürülmesine yansıyacaktır.”

TEKNOLOJİ YILDIZI ACENTELER PORTFÖYLERINE KÂRLI BİR ÜRÜN EKLEDİ

İşcan, AXA GO’nun acentelere sağladığı yararlar konusunda da şunları söyledi: “Standart kasko ürünlerinden farklı olarak bu üründe poliçeye bağlı bir cihaz ve uygulamadan söz ediyoruz. Dolayısıyla acentelerimizin kullanımını ve faydalarını müşterilerine doğru aktarması önemli. Bunun için de bu ürünü yalnızca ‘Teknoloji Yıldızları’ olarak adlandırdığımız acentelerimiz aracılığıyla müşterilerimize ulaştırıyoruz. Teknoloji Yıldızları, teknolojik gelişmeleri takip eden, bunları iş yapış biçimine entegre etmiş, günümüzün ve geleceğin sigortacılık anlayışını birlikte inşa edeceğimiz iş ortaklarımızdan oluşuyor. Öncelikle müşteri ile poliçe yenileme ve hasar tazmini dışında da acentelere etkileşim imkânı yaratan bir ürün. Bu da acentenin müşteri ile ilişkisini güçlendirmesine, başka fırsatlar için müşteri ile temas haline olmasına olanak tanıyor. AXA GO indirimli poliçe fırsatları ve ek faydalarıyla poliçe yenileme oranlarına katkı sağlayarak bir yandan da müşteri bağlılığını güçlendiren bir ürün. Ayrıca, bu ürün ile acenteler hem portföylerine kârlı bir ürün ekliyor hem de farklı segmentlerde portföylerini genişletme şansı buluyor. Özellikle “kendini geliştirme” trendini yakından takip eden ve hayatının her alanına entegre etmek isteyen müşterilere ulaşmak için önemli bir ürün olarak değerlendiriyoruz.”

15 AKILLI SAAT HEDİYE EDİLDİ

15 akıllı saat hediye edildi Yayını izleyenlere yönelik ödüllü bir yarışma yapıldı. Yayın esnasında 3 soru soruldu. Her soruyu doğru cevaplayan ilk 5 kişiye akıllı saat hediye edildi. Toplamda 15 adet akıllı saat hediye edildi. İlk soruda kazananlar, Alev İşçimen, Sev Sigorta, Özgür Güvercin, Seniz Sonbay, Seher Fenerbahçe; 2’nci soruda kazananlar, Erdal Eren Karabacak, Berk Öz, Şener Çakır, Emre Çapar Serap Ateşçi ve 3’üncü soruda kazananlar, Zümrüt Aydoğan, Osmanlı Sigorta, Fırat Arslan, Emin Deniz, Arif Arı olarak sıralandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz