9 Ağustos 2022, Salı
spot_img

Axa Sigorta ile Fiat’ın akıllı kasko uygulaması genişliyor

AXA Sigorta müşterileri, “Fiat Connect Kasko” ile kasko poliçelerini araçtan temin edilen verilere göre kendilerine özel tasarlarken kasko tutarları sürücünün kullanım şekli ve süresine göre avantajlı olacak.

Fiat ve AXA Sigorta tarafından gerçekleştirilen iş birliği ile kasko poliçelerinde “Akıllı Fiyatlandırma” uygulaması yaygın hale gelecek.

Tofaş’ın konuyla ilgili yaptığı açıklamaya göre, Fiat, Türkiye‘deki kullanıcılarının alışkanlıklarını ve otomobille olan ilişkilerini değiştiren bağlanabilirlik teknolojisi Connect’i geliştirmeye ve yeni iş birlikleri ile kullanıcıları için değer yaratmayı sürdürüyor. Bu kapsamda sigorta sektöründe bağlanabilirlik teknolojisinde çalışmaları olan ve müşterilerine “Türkiye‘nin ilk” kişiselleştirilmiş kasko ürününü de sunan AXA Sigorta müşterileri de Fiat Connect Kasko avantajlarından yararlanabilecek.

Kişiye özel kasko

AXA Sigorta müşterilerinin kasko poliçeleri “Fiat Connect Kasko” ile araçtan elde edilen verilere göre kişiye özel belirlenirken kasko tutarları da sürücünün kullanım şekli ve süresine göre avantajlı hale gelecek. Connect Kasko sayesinde araç sahipleri yüzde 10 daha avantajlı fiyatlarla kasko yaptırabilecekler. Ayrıca yenileme döneminde araç kullanım verileri analiz edilerek hesaplanan sürüş puanına ve otomobillerini kullanmadıkları gün sayısına göre kasko poliçelerinde yüzde 10’un üzerinde indirimden de faydalanabilecekler.

Araç kullanılmadığında prim de ödenmiyor

Bugüne kadar toplamda 7 bin kullanıcıya ulaşan Connect Kasko, kullanıcılarının ilk poliçelerinde yenilemelerde fiyat anlamında avantaj sağlayarak sürüş güvenliğini destek oluyor. Poliçe fiyatlamasını kullanım süresi ve sürüş puanı olmak üzere iki temel veri üzerinden hesaplayan Connect Kasko, poliçeye artı bedel yansıtmadan analiz yapan sisteme göre, sürüş puanı 75’in üzerinde olan kullanıcılara, toplam poliçe tutarı üzerinden maksimum 10 indirim uygulanıyor. Ayrıca, araçlarını kullanmadıkları gün süresine göre 250 TL’ye varan indirimler de Fiat Connect kullanıcılarını bekliyor. Poliçe yenileme döneminde AXA Sigorta tarafından değerlendirilen verilerle kasko poliçe indirimleri kişiye özel olarak belirleniyor. Bu sayede kasko fiyatlarının içindeki yüksek risk maliyeti, aracını iyi kullanan sürücüye yansıtılmıyor ve kullanım gün sayısı da hesaplamada dikkate alınıyor. Kasko poliçesi satın alanlara yılda 2 kez ve toplamda 30 gün olmak üzere ikame araç hizmeti de sağlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER