5 Temmuz 2022, Salı
spot_img

AXA Sigorta’dan gelenekselleşen Kurumsal Sorumluluk haftası

23062014f

AXA SİGORTA tüm ülkelerde aynı tarihlerde düzenlenen Kurumsal Sorumluluk Haftasını çalışanlarının ve tüm paydaşların yüksek katılımı ile gerçekleştirdi.

AXA Tüm Kalplerde Gönüllüleri, Darülaceze Huzurevi’ni, Hasan Tan Çocuk Esirgeme Kurumu’nu, Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı’nı ve Yedikule Hayvan Barınağı’nı ziyaret ettiler.

AXA SİGORTA “Kurumsal Sorumluluk Haftasını” çalışanlarının ve tüm paydaşların yüksek katılımı ile gerçekleştirdi. Uzun yıllardır kurumsal sorumluluk faaliyetlerini sürdürmekte olan AXA SİGORTA ‘Sorumlu Şirket’ anlayışı ile sosyal gelişim, çevreye saygı ve ekonomik performansın kesiştiği noktada yer almakta ve kurumsal sorumluluk anlayışının sürdürülebilir başarı açısından stratejik önemi olduğuna inanıyor.

Tüm AXA ülkelerinde aynı tarihlerde gerçekleştirilmekte olan Kurumsal Sorumluluk Haftasında AXA SİGORTA’nın AXA Tüm Kalplerde gönüllüleri Darülaceze Huzurevi’nde kalan yaşlıları, Hasan Tan Çocuk Esirgeme Kurumu’ndaki çocukları, Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı’nı ve Yedikule Hayvan Barınağı’nı ziyaret ederken iyi sürücü tanımlamalarına uyan tüm sürücüleri de iyi sürücü etiketleri ile ödüllendirdiler. Hafta boyunca ziyaretlerin yanı sıra birçok seminer, sergi ve tanıtımlara da yer verildi. ‘Yangın bilinci’, ‘Çevre Riskleri’, ‘AXA Risk Araştırma Fonu tanıtımı’, ‘Engellilerle Gönüllülük’, ‘Y kuşağı X kuşağını nasıl yönetebilir’ konulu seminerler düzenlendi. LÖSEV’in ‘Bir Tuğla da Sen Koy’ kampanyası Genel Müdürlük binasında kurulan bir stand ile tanıtılırken küresel dayanışma günü kapsamında çalışanlar, yürüyüş aktivitesi gerçekleştirdi, basketbol takımı ise gönüllülük maçı yaptı. ‘Green Day’ aktivitesinde çalışanların ‘Toplumda kadın, İş yerinde kadın ve Anne olarak kadın’ konulu fotoğraflarından oluşan ve elde edilen gelirin Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı’na bağışlanacağı bir fotoğraf sergisi gerçekleştirildi. AXA SİGORTA ayrıca tüm ofislerinde geri dönüşüm kutuları yerleştirerek bir yarışma düzenledi. Yenilenebilir kaynakların kullanımı ile ilgili farkındalık yaratmayı amaçlayan bu proje ile en fazla pil, kağıt, cam gibi atıkları toplayıp geri dönüşümünü sağlayan Bölge Müdürlüğü ise ödüllendirildi.

AXA Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO Cemal Ererdi de Kurumsal Sorumluluk haftası ile ilgili yaptığı açıklamada içinde yaşadığımız global ve ekonomik ortamda, kurumsal sosyal sorumluluk faaliyetlerinin her zamankinden daha önemli hale geldiğini, AXA SİGORTA olarak bu gerçekten hareketle gerçekleştirdikleri bütün aksiyonlar ve attıkları önemli adımlarda bu bilinçle hareket ederek farklarını bu alanda da ortaya koyduklarını belirtti. Ererdi sözlerine, dünyada büyüklüğünü ve farkını kanıtlamış AXA Grubu’nun, Kurumsal Sorumluluk alanında gösterdiği üstün performans ile sigorta sektöründe birinci seçildiğini ve ülkemizin öncü ve ilkleri gerçekleştiren sorumlu sigorta şirketi AXA SİGORTA olarak, bu başarıya katkı sağlamış olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ekledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER