16 Haziran 2021, Çarşamba
spot_img

AXA Türkiye CEO’su Yavuz Ölken’den şirketlere meydan okuma

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne yönelik sigorta sektöründe ses getirecek bir meydan okuma… Bu meydan okuma AXA Türkiye CEO’su Yavuz Ölken’den geldi.

AXA Türkiye CEO’su Yavuz Ölken, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla diğer şirketlere meydan okudu. Sigorta sektöründe yankı bulacak olan bu paylaşımda Ölken, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesinde kadın çalışan oranını yüzde 2 artıracaklarının sözünü verdi.

Kadının güçlendirilmesi prensiplerine vurgu yapan Ölken’in paylaşımı şöyle; “Her kademedeki kadın çalışan sayısını artırmaya ve önümüzdeki iki yılda kadın çalışan oranını %2+ puan artırmaya söz veriyoruz. Kadının Güçlendirilmesi Prensiplerine odaklanmaya devam edeceğiz.”   

Daha önce yaptığı açıklamada, şirket olarak toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda taahhütlerine bağlı olduklarını ifade eden AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken, şunları söylemişti:

İş dünyasına ilham verecek çalışmalar

“AXA olarak tüm dünyada iş gücümüzün, işimize değer katan ve insanlığın gelişimi adına insanlar için önemli olan koruma hedefiyle çalışanların yüzde 54’ünü kadınlar oluşturuyor. Kadının güçlenmesi bizim için yeni bir gündem değil. AXA Sigorta olarak hem şirket içinde hem de şirket dışında kadınların hayatına değer katacak girişimler üzerinde çalışıyoruz. Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi Prensipleri’ni imzalayarak da bu konuda ne kadar kararlı olduğumuzu gösterdik. Bundan sonra da bu konuda taahhütlerimize bağlı olarak ilerleme kaydetmeye ve iş dünyasına ilham verecek çalışmalar yapmaya devam edeceğiz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER