30 Haziran 2022, Perşembe
spot_img

Banka sigortacılığında hedef yüzde 33 büyüme

serhatcetinGüneş Sigorta, en önemli büyüme alanlarından biri olarak gördüğü banka sigortacılığında 2013 yılında ulaştığı başarıyı, 2014 yılında atacağı ciddi adımlar ve VakıfBank’tan aldığı güç ile sürdürecek.

2014 yılında yüzde 33 büyüme hedefleyen Güneş Sigorta, açacağı Finansal Bölge Müdürlükleri ile operasyonel açıdan yapısını güçlendirerek, yalnızca banka sigortacılığı alanında faaliyet gösteren Finansal Bölge Müdürlüğü sayısını 9’a çıkaracak.

 

 “Yeni Finansal Bölge Müdürlükleri ile yapılanmamızı güçlendireceğiz”

2013 yılında kurdukları 6 Finansal Bölge Müdürlüğünün önemli başarılara imza attığını belirten Güneş Sigorta Genel Müdürü Serhat Süreyya Çetin, “Sadece banka sigortacılığı alanında ve satıştan operasyona, hasardan tahsilata kadar tüm süreçte faaliyet gösterecek Finansal Bölge Müdürlükleri ile amacımız kısa vadede prim üretimimizi büyütmekten çok doğru yapıları kurmaktı. Ancak biz her ikisini de başardık. Banka sigortacılığı alanında hem doğru yapıları kurduk hem de hedeflerimizi gerçekleştirerek 2013’ü başarı ile bitirdik. 2014 yılında da Finansal Bölge Müdürlüklerimiz ve VakıfBank içerisinde faaliyet gösteren Sigortacılık Bölümü ile çalışmalarımıza hızla devam edeceğiz. Vakıfbank’ın Türkiye geneline yayılmış 776 şubesi bulunuyor bu bizim için çok değerli bir kaynak. Bundan hareketle VakıfBank bölge yapılanmasını da dikkate alarak Finansal Bölge Müdürlüklerimizin sayısını artırma kararı aldık. Yeni bölgelerimiz ile yapılanmamızı daha da güçlendireceğiz. Şu anda iki tarafın da birbirine artı değer kazandıracağı bir ortama sahibiz. Ana hissedarımız da olan Vakıfbank’tan aldığımız güç, her iki kurumun karşılıklı işbirliğine olan inancı bu başarıyı getiriyor.dedi.

“VakıfBank müşterileri için ayrıcalıklı ürünler geliştiriyoruz”
2014 yılı için banka sigortacılığında yüzde 33 büyüme hedefi ile yola çıktıklarını ve VakıfBank ile işbirliklerinin gelişerek devam ettiğini ifade eden Çetin, sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu yıl ortak projelerimizin odağına sigortalılarımızın memnuniyetini koyduk. Sigortalılarımızın kendilerine özel avantajlardan yararlanabilmesi ve kolay işlem yapabilmesi için çeşitli projeler yürütüyoruz. Sigortalılarımız prim ödemelerini, VakıfBank’ın tüm Türkiye’ye yayılan Bankomatlarından kolaylıkla gerçekleştirebilecekler. Ayrıca VakıfBank maaş müşterileri Güneş Sigorta ürünlerine ayrıcalıklı fiyatlarla sahip olabilecek, kendileri için özel olarak geliştirilen ürünlerle Güneş Sigortalı olabilecekler.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER