4 Temmuz 2022, Pazartesi
spot_img

"BES, İstanbul'un global finans merkezi olmasını destekleyecek"

bostan emeklilik plani 1Vakıf Emeklilik Genel Müdürü Mehmet Bostan, bu yıl 5’incisi düzenlenen İstanbul Finans Zirvesi’ne katıldı.

15-16 Eylül 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilen ve küresel finans dünyasından Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve ABD Nasdaq OMX Grubu Başkan Yardımcısı Sandy Meyer Frucher gibi birçok önemli ismi ağırlayan zirvede, Vakıf Emeklilik Genel Müdürü Mehmet Bostan da konuşma yaptı.

Vakıf Emeklilik Genel Müdürü Mehmet Bostan, bugün müşteriler her zaman olduğundan daha fazla seçme imkanına sahip olduğunu dile getirerek, ‘’Müşterilerinin sorularına, şikayetlerine veya herhangi bir ihtiyacına en iyi şekilde cevap veren şirketler diğerlerinden bir adım önde’’ diye konuştu.

Ekonominin ve toplumların geliştiğine dikkat çekerek, dijital değişimin yaşamın her alanında kendisini giderek daha güçlü hissettirdiğini ve sigorta sektörünün de dijital evrimin arifesinde olduğunu dile getiren Mehmet Bostan, şunları kaydetti:

‘’Biz Vakıf Emeklilik olarak dijital dünyanın öneminin farkındayız, Türkiye’de ilk mobil şubeyi kuran Emeklilik şirket olmamız, dijital dünyada varlığımızı her geçen gün stratejik yaklaşımlar ile arttırmamız da bunun en önemli göstergelerinden biri. Vakıf Emeklilik olarak CRM konusundaki yatırımlarımıza son dönemde hız verdik. Müşterilerimize ihtiyaçlarını anlayarak kişiye özel çözümler üretebilmek için çalışıyoruz.

Bostan; ‘’BES’teki Faizsiz Fonların Büyüklüğü 960 milyon TL’’

Faizsiz ürünlerin önemine de dikkati çeken Mehmet Bostan, şöyle devam etti:
‘Son verilere göre emeklilik sistemindeki faizsiz fonların büyüklüğü 960 milyon TL’ye ulaşmış durumda. Bu rakam sistemdeki tüm fonların yaklaşık %3’ünü oluşturuyor. Öte yandan, sistemdeki fonların toplam büyüklüğü 33 milyar TL seviyelerinde. Sistem son 3 sene ortalama %30 civarında büyüyerek, bize potansiyel hacmi de gösteriyor. Günden güne büyüyen ve derinleşen Bireysel Emeklilik Sistemi, ilerleyen zamanlarda İstanbul’un global finans merkezi olmasına destek verecektir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER