Kurumsal Üye Şirketler

İlgili Yazılar

3 Yorumlar

 1. 1

  Murat ERSOYDAN

  AVM karayoluna bağlantısı olduğundan karayolu sayılır ve hasar sigorta şirketince ödenir.

  Tam da bu konu hakkında “Hukuk Genel Kurulu ” kararı vardır ki karayolu ile bağlantısı olan yollar karayolu sayılmıştır.

  Bu gibi davalar açılırken emsal yargıtay kararlarına başvurulması gerekir.

  Yanıt
 2. 2

  MESUT CEMİL BOYNER

  Sayın Kantar,Karayolları Trafik Kanunu gayet açık,ister AVM ister MVM bütün otoparklar devlet karayollarına bağlıdır. Bu bağlamda işleten,işletmeyen sıfatlarını ima ederek,milletin kafasını karıştırmanın hiçbir kıymeti harbiyesi yok.. AVM veya bir başka oto parkta açık olsun kapalı olsun.Hareket halinde bir araç,park halindeki bir araca da çarpmış olsa “Bu eylek BİR TRAFİK KAZASIDIR ” Bu münasebetle kaya yol açan aracın zorunlu trafik mali sorumluluk sigortası hasarı limitleri dahilinde ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR ” Gelelim otoparkların sorumluluk sigortalarına bu sigorta tabi afet,yangın,terör,izrar ve hırsızlık olaylarında, müşterisinin araç ve araçlarının hasarlarını ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR…..VESSELAM

  Saygılarımla
  Mesut Cemil BOYNER
  Sigorta Eksperleri İşveren Sendikası
  Genel BAŞKAN

  Yanıt
 3. 3

  Mehmet Toker

  Sevgili Can Kantar,

  bu yazıyı sizden önce Hazine ve TSB yazmalı ve haberi veren kurumdan da yayınlatmalıydı. Bunlar yapılmadığı için bu gün sigortacılık (sigorta şirketleri, acenteler, eksperler ve sigortalılar) yerlerde sürünüyor.

  Sevgi ve saygılarımla,

  Mehmet E. Toker
  Tam zamanlı emekli sigorta eksperi

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SIGORTAMEDYA Yayıncılık A.Ş. - Copyright © 2015 Sigortamedya Yayın Grubu. | Powered by
İnternet portalımızda yer alan tüm haber metini, resim ve benzeri içeriğin hakları Sigortamedya Yayıncılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda, kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.