16 Ekim 2021, Cumartesi
spot_img

Can Kantar: Sektör nereye ben oraya!

HAYATIMIZ SİGORTALI

Evet sektör 2017 yılı için son düzlüğe girildiğinde bir atağa kalktı. Basın toplantıları, acente toplantıları, açılışlar, lansmanlar, Sigorta Sektör Ligi, ardı ardına devam ediyor. Ben de davet edildiğim yerlere gücüm ve sağlığım elverdiği oranda gitmeye çalışıyorum. Geçtiğimiz ay içerisinde, Kıbrıs, Osmaniye, Adana, Antalya, açılışlar, lansmanlar hepsine katıldım. Bir tek Sigorta Sektör Ligi’ne katılamadım onun için de ciddi bir mazeretim var. Gittiğim bu aktivitelerde öyle orada boy göstermek, aman şuna görüneyim, buna görüneyim, anlaşmalarımı yenilemek veya yeni işbirliklerin temelini atmak için ilişkiler kurayım amaçlı dolanmıyorum. Ben bu katıldığım toplantılarda çalışıyorum, işimi yapıyorum, bilgi açısından besleniyorum ve ağırlıklı acentelerin ilgisi karşısında hayır dualarını bile alıyorum, fotoğraf çektiriyorum.

Aklım Osmaniye’de kaldı

Can Kantar, Levent Uluçeçen, Ahmet Yaşar

Bir Osmaniye toplantısı gerçekleştirildi ki süper bir organizasyondu. Ben TÜSAF toplantılarında kendimi aile içinde hissediyorum. Biliyorum ki bu insanların hepsi ekmeklerinin derdinde. OSAD Başkanı Metin Sevmez, Yönetim Kurulu Üyeleri, eski Başkan ve yöneticilerine bu müthiş misafirperverlikleri için onlara çok teşekkür ederim. Aklım geçen ay Giresun’da bu ay, Osmaniye’de kaldı diyebilirim. Bu arada sektörden bir yönetici beni en son bir toplantıda gördüğünde “Can Bey, vallahi bravo, nereye gitsem oradasınız” dedi. Ben de kendisine “Sigortamedya’nın sloganıdır, ‘sektör nereye, biz oraya”. Öyle olunca benim de sloganım doğal olarak “Sektör nerede, ben orada” oluyor. Bu arada Osmaniye’deki toplantının ana sponsoru Quick Sigorta‘nın yöneticileri ile ilk kez bir toplantıda bir arada bulundum. Levent Uluçeçen, Ahmet Yaşar ve İsmail Kızılbay ile tanışıklığımız çok öncelerden. Fakat Osmaniye’deki toplantıda ki üslupları, konuya hakimiyetleri provokatif yaklaşımlara bile çok soğukkanlı ve mantıklı yaklaşımları müthişti. Levent Bey’in değişik üslubu, İsmail Bey’in konuya hakimiyeti ve tecrübesi, Ahmet beyi zaten anlatmaya gerek yok sektör çok yakından tanıyor. Bu kadar diyeyim.

Axa acente profili ilginç

Can Kantar, Guillaume Lejeune, Noyan Doğan

Axa Sigorta tarafından ilk kez acenteler toplantısına davet edildim. Hürriyet Gazetesi yazarı Noyan Doğan ve ben oraya gazeteci kimliklerimiz nedeniyle davet edildik. Öncelikle acente profilini tanımak anlamında benim için çok iyi gözlem oldu. Gerçekten çok elit ve kaliteli bir acente kitlesi var. Ve şunu ekleyeyim sadece Axa Sigorta ile çalışan bir acente dereceye girdi bu önemli bir sadakat örneği değil mi? Çok da arkadaşım vardı. Çok güzel vakit geçirdim. Çok köklü bir şirket olmaları nedeniyle şirket yöneticilerinin acenteleri ile farklı bir iletişimde olduklarına tanık oldum. Axa tepe yöneticileri Yavuz Ölken ve Özer Şimşek‘in sahne şovunu izledim. Her ikisi de gayet aydınlatıcı sunumlar yaptılar, derslerine çalıştıkları belliydi. Sunumların sonundaki kaskodaki ekstra komisyon açıklamaları sırasında esprili yaklaşımları ve samimiyet salondaki izleyen acentelere direkt yansıdı ve müthiş bir alkışaldılar. Axa Sigorta Türkiye Ceo’su Guillaume Lejeune, gerçek bir orkestra şefi gibiydi sunumunda. Axa’da herkes görevini biliyor, iş paylaşımına tam anlamıyla herkes uyuyor. Sayın Guillaume Lejeune toplantı arasında Noyan bey ile beni bulup ayaküstü sohbet etti. Çok nazikti ve birlikte fotoğraf da çektirme fırsatı bulduk.

SSL’de stres amaca uygun değil

Sigorta Sektör Ligi (SSL) ile de birkaç söz etmem gerekecek.Bu yıl 6’ıncısı gerçekleşen SSL gerçekten çok başarılı bir organizasyon oldu. Bu sene TSB ve TÜSAF‘ın destekleri ile çok daha iyi oldu. Gelecek sene daha da iyi olacak.

TSB 6. Sigorta Sektör Ligi

Biz Sigortamedya ve Can Kantar olarak bu organizasyonun gerekliliğine inanıyoruz. İlk düşünüldüğünde rahmetli Mustafa kardeşim ve Muhammet Erdoğan ile buluşup yapmak istediklerini dinlediğimde çok etkilenmiştim.

Sevgili Muhammet, ‘Can abi sigorta sektörü gergin bir sektör, rekabet çok, bu stresin içerisinde istiyorum ki üç gün aileleri ile buraya gelsinler çimlere basıp stresimizi atalım, piknik havasında yeni tanışıklıklar olsun ve eğlenelim’ demişti. Ve nitekim öyle de oldu. Hele hele TSB Genel Sekreteri Mehmet Akif Eroğlu, TÜSAF Başkanı Murat Büyükçelebi ve SED Başkanı Ahmet Nedim Erdem’i aynı fotoğrafta gördüğümde çok umutlandım. Orada atılan dostluklar çerçevesinde bunun işlerimize de olumlu yansıdığını hep beraber gördük. Sevgili Muhammet Erdoğan çok başarılı organizasyonlara imza attı atıyor. Bu amaçlarda atacak da.

Sektörde hareketli bir süreç yaşanıyor. Bu bizim hazırladığımız dergilere de yansıyor. Bu sayımızda da birbirinden güzel haber, dosya konuları ve röportajlar okuyacaksınız. Uğur Gülen ve Servet Gürkan röportajları gerçekten çok farklı ve ufuk açıyor sektöre. Ben kişisel olarak böyle farkındalık yaratan sektör yöneticilerini çok seviyorum. Röportaj yapmaktan, sohbet etmekten büyük keyif alıyorum. Keyifle okuyacağınız bir dergi hazırladık umarım sizler de beğenirsiniz.

Gelecek ay için sürprizlerimiz devam edecek şimdiden bunu söyleyeyim…

https://www.sigortamedya.com.tr/dergilik/sigortali-2017/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER