Can Kantar: Uzaylı istilası sigortası var mı?

0
44

SABAH Gazetesi’nde yayınlanan yazısında sağlık sigortalarının önemini vurgulayan @kCanKantar, ‘Bu günler ne yazık ki bize sigortanın önemini bir kez daha ortaya koydu. Bireyler için riskler elbette var. Bunu en başta sağlık sigortası ile aşabiliriz.’ dedi.

Can Kantar’ın yazısı şöyle:

Yaşanan son COVID-19 salgını bireyleri etkilediği gibi iş dünyamızı da yakından etkiledi. Evet bundan sonra bazı sektörleri çok zor günler bekliyor denilebilir. Çünkü bu korkuyu uzun bir süre atlatamayabiliriz. Umarım kısa sürede yayılması önlenir de normal hayatımıza hızla döneriz. Bu nedenle Sağlık Bakanlığımızın tüm direktiflerini harfiyen yerine getirmeliyiz.

KOBİ’LER DAHA ÇOK ETKİLENECEK

Bu günler ne yazık ki bize sigortanın önemini bir kez daha ortaya koydu. Bireyler için riskler elbette var. Bunu en başta sağlık sigortası ile aşabiliriz. Fakat diğer taraftan özellikle işletmelerimizin ve ticari hayatımızın bundan kötü etkilenebileceğini tahmin etmek hiç de güç değil. Büyük işletmelerin, sanayi kuruluşlarının sigortalarını eksiksiz yaptırdıklarını biliyorum. Ama KOBİ‘ler için aynı şeyi söylemek pek mümkün değil. Onlar bu tür ekonomik dalgalanmalardan çok daha kısa sürede etkilenebiliyor. Devletimizin özellikle bu kesime yönelik tedbirler alması gerekiyor. Talep azaldığı için küçük ve orta boy işletmelerin sıkıntı yaşama olasılığı çok daha yüksek.

SATIN ALMAK İSTEDİĞİNİZDE ALAMAYACAĞINIZ TEK ŞEY SİGORTA

Bu arada esnaflarımız da büyük risk altında. Çünkü dükkânları uzun bir süre kapalı kaldı. Belki bir süre daha kapalı kalacak. Bu işyerleri kapalıyken yangın, su basması, hırsızlık gibi birçok riskle karşı karşıya. Bunlar elbet küçük teminatlar ile sigortalanabilir riskler.Fakat tüm bunların yanında iş dünyamızın büyük bir kesimi ‘Kar Kaybı Sigortası, Alacak Sigortası, İşveren Sorumluluk Sigortası’ gibi birçok sigorta ürününü ilk kez duymuş olabilir. Yaşanan bu gelişmelerin aslında bize şunu göstermiş olması gerekiyor. Sigorta her zaman gerekli ve ihmal edilmemesi geren bir olgu. Beklenmedik risklere karşı sigorta satın alınmalı. Çünkü satın almak istediğiniz zaman alamayacağınız tek şey Sigorta’dır. Bu son gelişmeleri size 6 ay önce “olabilir” diye yazsaydım. Ve sigortanızı ihmal etmeyin deseydim. Kaç işyeri sahibi yukarıda yazdığım sigortaları yaptırırdı bir tahmin edin. Bugüne kadar hep “Bize bir şey olmaz” dedik. Bize değil herkese neler olabileceğini hep birlikte gördük. ‘Allah daha büyük felaketler göstermesin diyeceğim ama…” olmaz dediğimiz her şey oluyor. Uzaylıların istilası sigortası çıksa almak gerektiğine kendimi inandırdım bile.

Sigortasız kalmayın.

Sağlıkla kalın ama EVDE KALIN .


Kaynak: SABAH

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz