18 Eylül 2021, Cumartesi
spot_img

Ceyhan Hancıoğlu: Çalışan sayısı yetersiz, sigortacı ordusu yaratılmalı

HDI Sigorta Genel Müdürü ve TSB Yönetim Kurulu Üyesi Ceyhan Hancıoğlu, Türkiye Sigorta Birliği’nin (TSB); “Geleceği Birlikte Şekillendiriyoruz” başlığı altında düzenlenen ‘Dağıtım Kanalları Paneli’nde yaptığı konuşmada; pandeminin getirdiği yeni çalışma koşullarına herkesin adapte olmaya çalıştığını söyledi.

HDI Sigorta Genel Müdürü ve TSB Yönetim Kurulu Üyesi Ceyhan Hancıoğlu, bununla birlikte keyifli bir süreç yaşandığı ve özellikle de zamandan büyük tasarruf edildiği düşüncesinde. “Pandemi öncesinde günde iki ziyaret yaparken; şimdi online da 10 tane ziyaret yapıyorum” diyen Hancıoğlu; iletişimin arttığını ve zamanı yönetmek açısından her şeyin oldukça iyi olduğunu söyledi.

Sigorta şirketlerinin müşterileriyle ilişkileri konusunda “Müşteri; artık aslanın kuyruğunda” diyen Hancıoğlu; şirketlerin ve dağıtım kanallarının artık başkasının satmadıklarını satmaları gerektiğini kaydediyor. 84 milyona sahip Türkiye’de sigorta penetrasyonun artması için; mevcut dağıtım kanallarındaki çalışan sayısının yetersiz olduğunu vurgulayan ve sigortacı ordusu nun yaratılması gerektiğini ifade eden Hancıoğlu’nun; penetrasyonu artırmak için önerileri arasında ‘prodüktörlük sistemi’ de yer aldı.

Konuşmasında sigorta sektöründe eğitimin de önemine işaret eden Hancıoğlu; eğitimin yeniden dizayn edilmesi, şirketlere özel eğitimler; ‘reasürans eğitimi’ gibi belli konularda eğitimler düzenlenmesi gerektiğini kaydetti.

“Sigortacı ordusu yaratılmalı”

Ceyhan Bey açıklamalarının tamamını Sigorta Ekranı‘ndan izleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER