30 Haziran 2022, Perşembe
spot_img

Covid-19 yarası sarıldı; seyahat ve nakliyatta hareket başladı

Magdeburger Sigorta Teknikten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlkay Demirel, Covid-19 salgınından büyük yara alan seyahat, nakliyat başta olmak üzere pek çok sigortanın hareketlendiğine dikkat çekiyor. Demirel, şirket olarak da hayat dışında her branşta farklı ve yenilikçi ürünler sunacaklarını söylüyor.

SİGORTAMEDYA-ÖZEL

Türkiye’yi yaklaşık 1.5 yıldır etkileyen Covid-19 pandemisinin, belki de en az etkilediği sektörlerin başında sigorta sektörü geliyor. Pandemiye rağmen, Türkiye Sigorta Birliği (TSB) verilerine göre 2020 yılında yüzde 19,3 büyüyen sektör, bu yıl da istikrarlı büyümesini sürdürüyor. Pandeminin etkilediği oto sigortaları, seyahat ve nakliyat branşlarında da olumlu gelişmeler söz konusu. Kasko, yıla iyi bir başlangıç yaparken, seyahat ve nakliyat branşlarından da olumlu sinyaller geliyor.

Geçen ay, Magdeburger Sigorta Teknikten Sorumlu  Genel Müdür Yardımcısı İlkay Demirel’le bir araya geldik. Türk sigorta sektöründeki son gelişmeler ve Magdeburger Sigorta ile ilgili sorularımızı yanıtlayan Demirel, öncelikle sigorta sektöründeki son gelişmeleri oldukça sevindirici buluyor. Küresel Covid-19 salgınından son 1.5 yılda büyük yara alan seyahat, nakliyat gibi sigortaların hareketlendiğini belirten Demirel, Magdeburger Sigorta olarak da hayat dışında her branşta sigortalıların hayatlarını kolaylaştıran farklı ve yenilikçi ürünler sunacaklarını söylüyor.

2020 yılı sigortanın bir ihtiyaç olduğunu tekrar hatırlattı

Röportajımızda, ülkemizi yaklaşık 1,5 yıldır etkilemekte olan pandemi dönemini Magdeburger Sigorta açısından değerlendiren Demirel, öncelikle 2020 yılının hem pandemi hem de yaşanan doğal afetler ile sigortanın bir ihtiyaç olduğunu tekrar hatırlattığını söylüyor. Bu zorlu yılı, başta çalışanlar, acenteler ve sigortalılar olmak üzere tüm paydaşların özverili dayanışması ile tamamladıklarını vurgulayan Demirel, şu değerlendirmelerde bulunuyor: “Geçtiğimiz yıl prim üretimimizi bir önceki yıla oranla yüzde 54,6 oranında artırdık. Pandemi sürecinin başından itibaren, ‘acente destek programlarımızla’ acentelerimizin işlerini sürdürmelerini amaçlıyoruz. Biz hem acente hem de eksperler ile çalışıyoruz; bu nedenle ‘uzaktan ekspertiz’ hizmeti geliştirdik. Acentelerimizle, eksperlerimizle ve anlaşmalı kuruluşlarımızla kesintisiz yakın iletişimi sürdürüyoruz.”  

Magdeburger Sigorta olarak sundukları ürünler hakkında sorularımızı da yanıtlayan Demirel, “Amacımız, sigortalılarımızın hayatlarını kolaylaştıran her branşta hayat dışı sigorta ürünlerini en iyi acente ve servis ağı ile sunmak” diyor. Müşteri ve acentelerden gelen ihtiyaçları dinlediklerini ve poliçeleri bu ihtiyaçları karşılamanın da ötesinde ürün ve hizmetler ile güçlendirdiklerini ifade eden Demirel, “Ruhsatımızın olduğu tüm branşlarda poliçe sunuyoruz. Yenilikçi ürünlerimizi, aktif şekilde kullanılabilecek asistans hizmetleri ile zenginleştiriyoruz. Hasar ödemelerini zamanında karşılamaya önem veriyoruz” diye konuşuyor.

İMM’de teminat tutarı 10 milyon TL’ye yükseldi

Demirel’in Magdeburger Sigorta’nın sunduğu ürünlerle ilgili verdiği bilgilere göre şirket, 2 farklı kapsam seçeneği sunan Cep Telefonu sigortası yanı sıra ‘sınırsız’ teminat seçenekli Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, kasko sigortasında ‘Değer kaybı’ teminatı, araçları dolu hasarından korumaya yönelik Dopdolu Koltuk Ferdi Kaza Sigortası, evcil hayvanlar için yüksek teminatlı Can Dostum sigortası, gövde ve zorunlu sorumluluğun üstünde yüksek limitleri olan Ticari Drone sigortası veya konut sigorta paketine eklenen bisiklet çalınması teminatı gibi pek çok fark yaratan ürünleri sunuyor. Söz konusu ürünler dışında, Magdeburger Sigorta’nın Galatasaray Futbol takımı ve Kadın Basketbol takımı forma sponsorlukları kapsamında taraftara özel Galatasaray Asistanslı Ferdi Kaza Sigortası ve Aslan Kasko olmak üzere 2 ürünü bulunuyor.

Şirket, temmuz ayı itibariyle kasko sigortaları ile birlikte verilen İhtiyari Mali Mesuliyet (İMM) teminatını  maddi/bedeni ayrımı yapılmaksızın, manevi tazminat talepleri dahil olmak üzere 10 milyon TL’ye kadar karşılayacak şekilde sağlamaya başladı. Sundukları ürünlerde poliçe fiyatlandırmasıyla ilgili açıklamalarda da bulunan Demirel, “Poliçe fiyatlarını, piyasa koşullarını anlık takip ederek ve canlı tarife ile oluşturuyoruz. Acente ve sigortalılarımızın aldığı hizmetlerden duyduğu memnuniyet bizi daha da cesaretlendiriyor” diyor.

Sektörde istikrarlı büyüme sürüyor

Türk sigorta sektörünün, son yıllardaki istikrarlı büyümesini bu yıl da sürdürdüğünü belirten Demirel, Türkiye Sigorta Birliği (TSB) verilerine göre hayat dışı sigorta sektöründe prim üretiminin 2021 yılı ocak-mayıs döneminde, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 18 artışla 32,4 milyar TL’ye ulaştığını söylüyor. 

Acentelerimizin kazançlarını artırmak, temel arzumuz

Magdeburger Sigorta olarak 2021 yılında da hedeflerini büyüttüklerini ve güçlü acente teşkilatlarıyla sahada var gücüyle çalıştıklarını vurgulayan İlkay Demirel, acentelere yönelik de şu mesajları veriyor: “Kurumsaldan bireysele her ölçekte sigortalımız bulunuyor ve sadece acentelerimiz üzerinden sigortalılarımıza ulaşıyoruz. Her koşulda, farklı ve yenilikçi ürünlerimizle sigortalılarımızı memnun ederken acentelerimizin kazançlarını da artırmak temel arzumuz. 2021 yılında acente ailemiz daha da güçlenerek genişliyor. Pandemi tedbirlerimizi alarak bölge saha ekibini yönetiyoruz. 8 bölge müdürlüğümüz ve ülke çapındaki güçlü acente yapımızla her gün hedeflerimize daha da yaklaşıyoruz.”

Türkiye’de olmayan ürünleri sigortalılarımıza sunacağız

Magdeburger Sigorta Teknik Genel Müdür Yardımcısı İlkay Demirel, röportajımızda hem sigortalılara hem de acentelere yeni ürünlerin müjdesini verdi. Magdeburger Sigorta olarak yurt dışı piyasalarında sık kullanılan fakat, Türkiye’de olmayan ürünleri sigortalılara sunmayı da hedeflerini ifade eden Demirel, “Bu bağlamda Türkiye’de yeniliklerin peşinde olduğumuzu söyleyebilirim. Tecrübeli, dinamik ve çevik bir yapımız var. Bununla birlikte sağlık ürünlerimizi de çeşitlendiriyoruz. Farklı ürünler duyurmaya devam edeceğiz. Bizi izlemeye devam edin” diyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER