6 Aralık 2021, Pazartesi
spot_img

2022’de denizcilik sigortalarında prim artışı yaşanacak

Posta Gazetesi’nde yayınlanan Hayatımız Sigortalı sayfasının başlığı “2022’de denizcilik sigortalarında prim artışı yaşanacak” başlığını taşıyor.

Posta Gazetesi’nde yayınlanan Hayatımız Sigortalı sayfasının başlığı “2022’de denizcilik sigortalarında prim artışı yaşanacak” başlığını taşıyor.

Deniz taşımacılığının salgınla birlikte yeni bir dünya düzenine hazırlandığına yer vreilen haberde, Türk P&I Sigorta Genel Müdürü Ufuk Teker, sektöre projeksiyon tutuyor. Ufuk Teker, 2021’de denizcilik sektörünün hareketlendiğini belirterek, “Konteyner pazarında çok büyük bir navlun artışı var. Armatörler kuru yük gemilerini çok sofistike olmayan değişikliklerle konteyner gemisine adapte etmeye çalışıyor. Navlunlar bu kadar artınca kuru yük gemilerinden hızlı dönüştürülmüş konteyner gemileri çıkmaya başladı. Bu da tabi sigortacıları tedirgin ediyor. 2022 yılı şartları biraz da armatörlerin, tekne sahiplerinin aleyhine değiştirecekleri bir yıl olacak. Sektörü 2022’de prim artışıyla birlikte zorunlu bir sigortanın devreye alınacağı bir dönem bekliyor” değerlendirmesinde bulundu.

CAN KANTAR’ın YAZISI

Sağlımızdan önemli neyimiz var!

Sigortamedya Genel Yayın Yönetmeni Can Kantar’ın, bu hafta Posta Gazetesi’nde çıkan köşe yazısı, “Sağlığımızdan önemli neyimiz var!” başlığını taşıyor. Kantar, yazısında toplum olarak otomobillerimize sağlığımızdan çok daha fazla değer verdiğimize dikkat çekerek, özel hastanelerden hiçbir ödeme yapmadan hizmet almanın ancak ‘Özel Sağlık Sigortası’ ile mümkün olduğuna vurgu yapıyor. Sağlık sigortası yaptırmak için şartları zorlamak gerektiğini belirten Kantar, sağlık sigortalarının özellikle sağlıklıyken yaptırılması gerektiğine dikkat çekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER