30 Kasım 2021, Salı
spot_img

Aksigorta, ikonik tırı AKUT’a bağışladı

Aksigorta, doğal afetler konusunda toplumu bilgilendirmek amacıyla başlattığı ‘Hayata Devam Türkiye’ projesinin ikonik tırını, AKUT’a bağışladı.

Aksigorta, AKUT Arama Kurtarma Derneği ile birlikte, başta deprem olmak üzere sel ve yangın gibi doğal afetler konusunda toplumu bilgilendirmek amacıyla 2010 yılında başlattığı ‘Hayata Devam Türkiye’ projesinin Deprem Simülasyon TIR’ını, AKUT’a bağışladı.

Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen, Linkedin hesabından yaptığı paylaşımda “Tırımız, depremler başta olmak üzere, afetler konusundaki bilgi yetersizliğinin, kayıpları daha da artırdığı gerçeğinden yola çıkarak başlattığımız projede, 5 yıl boyunca 52 il ve 174 ilçe meydanında 5,4 milyon kişiye ulaşmıştı.

AKUT’a bağışladığımız ikonik TIR, “3 boyutlu G Force deprem simülatörü” ve “Güvenli Oda” ve “Güvenli Olmayan Oda” olarak iki farklı bölümüyle; 7,4 büyüklüğündeki 1999 Büyük Marmara Depremi’ni simülasyon üzerinden birebir yaşatmasıyla tanınıyor. AKUT’un afet öncesi verdiği eğitimlere, bağışladığımız bu deprem tırı ile destek vererek, afetlere karşı toplumsal direncimizi artırmaya katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Depremleri önleyemesek de yarattığımız farkındalıkla, yaşanan depremlerin bir doğal afete dönüşmesini engelleyebiliriz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER